V Litoměřicích si připomněli Den válečných veteránů. V bývalých kasárnách pod Radobýlem účastníci pietního aktu zavzpomínali na konec 1. světové války, legionáře i oběti bojů. Platba jízdenek ve všech pražských tramvajích bude bezkontaktní. To by mělo být možné během první poloviny příštího roku.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Připomínání Dne válečných veteránů

Vlčí máky, vojáci a bohoslužby. Česko si ode dneška připomíná den válečných veteránů. Slaví se jedenáctého listopadu - a to proto, že 11.11. v 11 hodin roku 1918 vstoupilo v platnost příměří.

Živé vstupy redaktorek

Lidé si Den válečných veteránů připomínali na různých místech republiky. Z Prahy a Liberce živě redaktorky Daniela Tunklová a Věra Hofmanová.

Živé vstupy redaktorek

Lidé si Den válečných veteránů připomínali na různých místech republiky. Z Prahy a Liberce živě redaktorky Daniela Tunklová a Věra Hofmanová.

Den veteránů Litoměřice

Den válečných veteránů si připomínali také v Litoměřicích. V bývalých kasárnách pod Radobýlem. U pomníků politických vězňů Josefa Pohla a Miroslava Plešmída. Slavnostním nástupem příslušníků zásobovacího úseku vzpomněli zástupci Armády ČR a Konfederace po

Příběh 91. pěšího pluku z Č. Budějovic

Svou statečností vynikal za první světové války 91. pěší pluk z Českých Budějovic, do kterého narukovalo až 25 tisíc Jihočechů.

Záchranářská ulička a nejčastější chyby řidičů

Řidiči mají často problém s vytvořením takzvané záchranářské uličky. Novela silničního zákona, která pravidla určuje platí měsíc.

Co hrozí řidiči za tragickou nehodu na Písecku

Až šest let vězení by mohlo hrozit v případě pravomocného odsouzení řidiči kamionu, který pravděpodobně zavinil včerejší dopravní nehodu u Drhovle na Písecku.

Kontroly topení sousedské spory neřeší

Kontroly vytápění v praxi. Rozpaky a nejasnosti budí pokuty, které dostávají majitelé nemovitostí za to, že špatně topí v kamnech a kouřem obtěžují sousedy.

Kanál Dunaj-Odra-Labe

Studie proveditelnosti řekla resortu dopravy, že kanál má ekonomický smysl a je projektem reálným.

Které vlakové nádraží v Česku je nejhezčí?

Podle celorepublikového hlasování lidí v obci Blíževedly na Českolipsku.

Noc z 9. na 10. listopadu se připomíná jako Křišťálová noc.

Názvu daly vzniknout tisíce skleněných střepů. Hořely synagogy. Pietní akt se konal například v Liberci.

Křišťálová noc na Liberecku

O historických souvislostech teď více s místopředsedou Židovské obce v Liberci Pavlem Jelínkem.

Veleslavín se dražit nebude

Barokní zámek v pražském Veleslavíně se dražit nebude. Ministerstvo kultury nečekaně odvolalo souhlas, který je pro konání aukce nezbytný. Rozhodnutí vítají jak zastupitelé Prahy 6, tak i lídři budoucí pražské koalice. Ti proti dražbě protestovali, areál

Výjimečná výstava fotek

Sto let v životě jednoho města - návštěvníci Českých Budějovic si na výstavě v Jihočeském muzeu mohou prohlédnout, jak moc se v rámci jednoho století proměnily. Historické snímky i s akutálními srovnávacími fotografiemi představuje Milan Binder.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD