Mezi obce s nejvíce zadluženými lidmi patří Horní Blatná na Karlovarsku. Exekuce tam už postihly více než 63 procent obyvatel. České Budějovice mají novou koalici. Zástupci hnutí ANO, Občanů pro Budějovice, spolku Společně pro Budějovice a Čistých Budějovic se Starosty dnes podepsali koaliční smlouvu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Most na Vltavské byl narychlo uzavřen

Další uzavřený most v Praze. Kvůli havarijnímu stavu nechala Technická správa komunikací včera v noci narychlo uzavřít most u metra Vltavská v Bubenské ulici.

Host ve studiu.

Hostem ve studiu je lídr pražských Pirátů Zdeněk Hřib.

Následky silného větru, který se v noci na středu prohnal přes Česko

Hasiči nejčastěji likvidovali popadané stromy přes cesty, koleje a elektrická vedení.

Podpis koalice v Č. Budějovicích

České Budějovice mají novou koalici. Zástupci hnutí ANO, Občanů pro Budějovice, spolku Společně pro Budějovice a Čistých Budějovic se Starosty dnes podepsali koaliční smlouvu.

V Jirkově je zadlužena čtvrtina obyvatel

Zadlužených domácností přibývá. Například v Ústeckém kraji je v exekuci přes 125 tisíc lidí, což je vůbec nejvíc v zemi. V severočeském Jirkově se to týká dokonce více než čtvrtiny obyvatel. Město chce proto rozšířit služby své dluhové poradny.

Mezi obce s nejvíce zadluženými lidmi patří Horní Blatná

Exekuce tam už postihly více než 63 procent obyvatel. Vyplývá to z údajů neziskové organizace Otevřená společnost. Podle starosty města je na vině především nízká finanční gramotnost.

Grafický přehled o exekucích v ČR

Aktuálně je v Česku v exekuci přibližně 820 tisíc lidí - z toho 80 tisíc je v insolvenci. Jen za loňský rok věřitelé vymáhali v součtu přes 200 miliard.

Exekuce v ČR

Ve studiu odpovídá expert na dluhovou problematiku z Otevřené společnosti Radek Hábl.

Policejní zásah v sídle KRNAPu a v Peci pod Sněžkou

Kvůli dokumentaci podezření ze závažné hospodářské trestné činnosti.

Nácvik přehlídky k výročí Československa

Celý týden nacvičovali vojáci v Bechyni na slavnostní přehlídku, která bude vrcholem armádního programu pražských oslav stého výročí vzniku Československa.

Nový dopravní terminál v Kolíně

Po roce a půl stavebních prací je v předběžném užívání nový dopravní terminál v Kolíně. V investici za 70 milionů se město snažilo hlavně lépe uspořádat prostor před vlakovým nádražím.

Plzeňský bibliobus slouží 22 let

Pouze dvě knihovny v České republice provozují svoji pojízdnou pobočku neboli bibliobus. Vedle Prahy je to Knihovna města Plzně. Bibliobus objíždí okrajové části města, kde není kamenná pobočka a zajíždí třeba i k domovům důchodců.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD