V Hradci Králové se rozhodovalo o obsazení městských startovacích bytů pro mladé. Poptávka výrazně převyšovala nabídku. Za čtvereční metr totiž nájemník měsíčně zaplatí cca 45 Kč, tedy polovinu běžné taxy v městských bytech. U Třeboně začal třídenní výlov největšího českého rybníka Rožmberk. Třeboňští rybáři odhadují výnos okolo 150 tun ryb.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Česko po komunálních volbách

Týden od komunálních voleb jednání o obsazení radnic postupují a měst, kde obyvatelé už znají složení nového vedení, přibývá.

U Sněžníku na Děčínsku stále hoří

Na Děčínsku už druhým dnem hasiči bojují s rozsáhlým lesním požárem. Oheň vzplál nedaleko Sněžníku včera odpoledne. Na místě platí třetí stupeň požárního poplachu. Aktuálně hoří přibližně na 25 hektarech.

V Hradci Králové se rozhodovalo o obsazení městských startovacích bytech pro mladé

V Hradci Králové se rozhodovalo o tom, kdo obsadí městské startovací byty pro mladé. Poptávka přitom výrazně převyšovala nabídku – za čtvereční metr totiž nájemník měsíčně zaplatí zhruba pětačtyřicet korun, tedy polovinu běžné taxy v městských bytech.

K alkoholu se dostanou mladiství celkem snadno

Kontroloři ČOI opět vyrazili do terénu na kontrolu prodeje alkoholu mladistvým.

Komplikace dopravy na Strakonické ulici v Praze

Technická správa komunikací v těchto chvílích zprůjezdňuje Strakonickou ulici v Praze. Uzavřena byla od dopoledne, kdy na zhruba tříkilometrový úsek před Lahovickým mostem ve směru z centra vytekla kyselina z nákladního auta.

Lidé z Kliniky podají stížnost k ÚS

Lidé z Autonomního centra Klinika v Praze na Žižkově, kteří se mají z budovy vystěhovat, podají ústavní stížnost.

Údajná majitelka mamby zelené zemřela v nemocnici

V nemocnici zemřela 30letá žena, kterou minulý týden v pražských Hlubočepích uštkla mamba zelená. Podle mluvčího Všeobecné fakultní nemocnice ale příčina jejího úmrtí s uštknutím nesouvisí.

Začal výlov Rožumberka

Lákavá podívaná pro desetitisíce lidí. Třeboňští rybáři zahájili výlov největšího českého rybníka Rožmberk. Odhadují, že z vody vytáhnou 150 tun ryb. Kvůli suchu a vyšším nákladům kapry zdražili už v září.

Sportovní rybáři mají nově možnost využít na Máchově jezeře lov ryb z malých lodí

Tenhle druh rybolovu je na jezeře úplnou novinkou. Platí ale pouze pro sezonu dravců, která je právě teď.

Na východě Čech se urodilo méně zelí

Třetinovou úrodu oproti loňsku hlásí pěstitelé zelí na východě Čech. Za nižšími výnosy je sucho a horko, které umocnilo výskyt škůdců.

Se začátkem školního roku odstartovaly také zájmové kroužky

Nedostatkem dětí netrpí, ovšem problémy jsou na druhé straně – s vedoucími a učiteli.

Ochrnutá Bára pusopiska

Ochrnutá, ale talentovaná malířka Barbora Sedláčková z Českých Budějovic se začínají uzdravovat. Lékaři jí v dětství chybně diagnostikovali neuropatii, kvůli které údajně ochrnula.

Pozvánka na benefiční koncert

Centrum ARPIDA v Českých Budějovicích už 25 let pomáhá dětem se zdravotním postižením i jejich rodinám. Kromě rehabilitací tam funguje mateřská, základní i speciální škola.

Ústavní soud zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení novely zákona o ochraně přírody

Pravidla, která schválil parlament před rokem tak definitivně platí. Předpis ale stále kritizují hlavně šumavské obce. Tvrdí, že jim například neumožňuje upravovat běžkařské stopy v nejchráněnějších lokalitách. Nelíbí se jim ani fakt, že přijdou o územ

Podkovář vítězů

Václav Ráliš kove koně na Velké pardubické 40 let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD