Na základních a středních školách v Česku má dojít k reformě výuky informatiky. S novým přístupem by se měly děti naučit informatice opravdu rozumět a zvládnout i základy programování. V Kutné Hoře je po roce a půl otevřený nadjezd, který město spojuje s částí Malín. Nový most stál 83 milionů korun.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Bez sankcí a dráž

Tak jezdí linkové autobusy Dopravní společnosti Ústeckého kraje. Za pronájem jednoho autobusu platí kraj až kolem 190 tisíc korun měsíčně. Vyplývá to ze smluv, které má Česká televize k dispozici. Dražší je i jízdné.

HOST: Autobusová krize v Ústeckém kraji

Krizovou autobusovou situace shrne dopravní expert Luděk Bárta.

Bezvládí v Kbelnici na Jičínsku

Kbelnice na Jičínsku patří mezi obce, ve kterých v tento pátek a sobotu komunální volby nebudou - protože se tam z 200 obyvatel vesnice nepodařilo sestavit byť jen jedinou, společnou kandidátní listinu do místního zastupitelstva.

Ovlivňování voleb na Teplicku

Chomutovská policie obvinila z možného ovlivňování voleb 26-letého muže z Teplic. Podle vyšetřovatelů přihlašoval za úplatu do obce k trvalému pobytu lidi z Teplicka, aby jim tam vzniklo volební právo.

Spor o kolaudaci v Pardubicích vyřešil kraj

Majitelé nových domů z Pardubického Svítkova se mohou po několika týdnech provizorního bydlení nastěhovat. Rozhodl o tom Krajský úřad, který posuzoval spor mezi developerem a městským odborem dopravy. Radnice odmítla novou výstavbu zkolaudovat, kvůli mos

Požár sila ve Svitavách

Požár starého sila ve Svitavách se v noci na dnešek podařilo hasičům zlikvidovat. Škoda na chátrajícím objektu, okolních objektech a železniční trati bude přes půl milionu korun.

Arzénový nadjezd u Kutné Hory

V Kutné hoře je po roce a půl otevřený nadjezd, který město spojuje s částí Malín. Její majitelé museli v době rekonstrukce most několik kilometrů objíždět. Během demolice museli dělníci zlikvidovat i zeminu kontaminovanou arsenem.

První dětská urologická ambulance pro děti na Vysočině je v havlíčkobrodské nemocnici.

Rodiče ji mohou s dětmi navštívit i bez doporučení pediatra.

Reforma výuky Informatiky

Na základních a středních školách v Česku má dojít k reformě výuky Informatiky. Tu se dnes děti učí většinou jen jako pasivní uživatelé. S novým přístupem by se ale měly naučit informatice opravdu rozumět a umět nakonec i základy programování. Česko tak c

Uzavírka leště v Pardubicích

Pardubické letiště se připravuje na dvouměsíční odstávku kvůli rekonstrukci přistávací a vzletové dráhy.

Boršov se dočká nového viaduktu

Desítky let čekali obyvatelé jihočeského Boršova nad Vltavou na rozšíření viaduktu. Ten byl pro auta i chodce úzký a nebezpečný. Správa železniční dopravní cesty most zbourala a jeho místě staví nový. Stavba za více, než 21 milionů korun, omezé na dva měs

Opatření pro Taxify v českých městech

Estonská firma Taxify musí své služby v českých městech s výjimkou Prahy dále provozovat pouze prostřednictvím prověřených řidičů s licencí a registrovanými vozy. Nařizuje jí to předběžné opatření, které dnes vydal Městský soud v Praze.

V ZOO Liberec dokončují ptačí orloj.

Novinka ve spodní části zahrady má připomínat ohrožené druhy pěvců. Liberecká zoologická zahrada totiž předsedá kampani na záchranu zpěvných ptáků v Indonésii.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD