Obyvatelům Paceřic na Turnovsku znepříjemňuje život nadměrný hluk z rychlostní silnice I/35. Protihlukových opatření se obec zatím nedočkala. Místní lidé se proto rozhodli sepsat petici. Teplotní rekordy padly na stovce měřících stanic. Na šumavské Rokytské slati naměřili skoro mínus jedenáct stupňů.

Obsah dílu

Do příprav komunálních voleb v Lanškrouně zasáhlo policejní vyšetřování

Policie prověřuje petiční archy hnutí, které se v Lanškrouně na Orlickoústecku zaregistrovalo do komunálních voleb. Obsahuje podezřelé kopie listů, které se objevují v archu jiného sdružení.

Horní Jiřetín ohrožuje ropovod

Horní Jiřetín, který ještě donedávna ohrožovalo prolomení limitů těžby na dole ČSA, v poslední době zaměstnává nová trasa ropovodu Družba. Ten měl vést původně centrem sousedního Litvínova. Vedení města ale navrhlo trasu, která potrubí svedla na hranice J

Historie a zajímavosti k ropovodu Družba

Informace k ropovodu Družba

Jak se žije s ropovodem

Smlouvu o výstavbě ropovodu podepsali státníci v Moskvě roku 1958. Proudit začala ropa do Československa o čtyři roky později. Ropovod vede skrz desítky českých obcí. V některých z nich o tom ale obyvatelé ani nevědí.

Požár zámečku na Teplicku

Požár v noci zcela zničil lovecký zámeček Dvojhradí v Dubí na Teplicku. Barokní stavba je na seznamu kulturních památek, majitel škodu předběžně vyčíslil na víc než milion korun.

Devítiletý trest pro V. Dbalého

Devět let ve věznici s ostrahou a propadnutí majetku - takový trest dostal u Městského soudu v Praze bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý v případu zmanipulovaných zakázek. Rozsudek je nepravomocný.

Na horách uděřil mráz

Dnešní noc byla rekordně chladná, dosavadní nejnižší naměřené teploty přepsalo 26. září na stovce meteorologických stanic. Největší mráz byl na šumavské Rokytské slati - teplota tam klesla k mínus 11 stupňům.

Obyvatelé Paceřic sepisují petici, mají dost nadměrného hluku z rychlostní silnice

Podle hygieny je hluk ze silnice podlimitní, na protihluková opatření tak zatím obec čeká marně.

Blokáda dopravy na silnici v Malém Poříčí mezi Náchodem a Hronovem

Akci svolal spolek Obchvat Náchoda s tím, že chce upozornit na protahující se přípravu stavby nové silnice, takzvané přeložky, která by odvedla auta mimo zástavbu.

Na nové silnici mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou je nebezpečné místo

Na křížení s vedlejší silnicí od Lukášova brání řidičům v rozhledu protihluková stěna.

Černovice musely uzavřít Sokolovnu

Sál je v havarijním stavu a hrozí zřícení stropu.

Chrudimská policie vyšetřuje krádež trávy v Proseči

. Neznámý pachatel tu během několika dní posekal a odvezl trávu z deseti hektarů luk zemědělského družstva Předhradí. Škoda se odhaduje na 50 tisíc korun. A nejde o ojedinělý případ.

Dětským domovům chybí peníze na byty

Dětské domovy v Pardubickém kraji nemají peníze na stěhování menších skupin dětí do bytů. K takzvané transformaci péče se kraj zavázal před dvěma lety. Plány počítaly s velkým úbytkem dětí v dětských domovech, ve skutečnosti tu ale dětí spíše přibývá.

Řasové biotechnologie v Třeboni

V Třeboni se otevřela Aplikační laboratoř řasových biotechnologií. Je to první pracoviště svého druhu v Česku. Po mikroskopických řasách totiž roste poptávka a vědci tak hledají způsob jejich využití pro komerční sféru.

Trénink pro pacienty s plicními problémy

Fakultní nemocnice Hradec Králové otevřela plicní park - první zařízení u nás určené lidem po operacích plic nebo s chronickým respiračním onemocněním. Pacienti se v reálných podmínkách učí zvládnout situace, které je čekají po propuštění z nemocnice: mus

Pomnichovské osudy

Už tento týden si Česko připomene 80 let od podpisu Mnichovské dohody. Následující události poté změnily osudy tisíců lidí žijících v pohraničí. Příkladem je rodina Tomaskových z Českých Velenic.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD