Moštárny a palírny v západních Čechách pracují non-stop a objednávky mají na dlouho. Na úrodě většiny ovoce se totiž sucho nepodepsalo. Údajné znečištění studny splašky z vytékající žumpy- to je předmětem sporu dvou sousedů- majitelů rekreačních objektů u řeky Berounky. Trvá už 16 let.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Na Šumavě se letos vytěžilo o třicet procent méně kůrovcem napadeného dříví než vloni

I navzdory suchému létu. Nejvíc stromů lesníci pokáceli v oblasti Srní a Prášil. V nižších polohách naopak kůrovec graduje. V jesenickém národním parku se začalo zasahovat v rezervaci Rejvíz i pomocí pesticidů. Proti tomu se teď ohradilo Hnutí Duha.

Developerský projekt v jihlavské čtvrti Kaskády vzbuzuje zklamání, nesouhlas i protesty

Oproti původním záměrům totiž domy mají být nakonec 4-patrové, přestože v původních plánech měly patra tři, nebudou mít podzemní garáže, přestože i ty mít měly, a nevzniknou u nich ani slibovaná dětská hřiště.

Litoměřické unikátní vědecké centrum

V Litoměřicích se staví unikátní vědecko-výzkumné pracoviště geotermální energie, mimořádné i v celoevropském měřítku: Vyrůstá v místech bývalých kasáren na okraji města. Hotové má být už v příštím roce:

Oltář ve Staroměstské radnici

Do kaple Panny Marie na Staroměstské radnici se po víc než 73 letech vrátil zrestaurovaný novogotický oltář od architekta Josefa Mockera: Na konci 2.světové války byl skoro úplně zničený. Jeho části se našly při opravě věže a hlavní město je zrekonstruova

Moštárny v západních Čechách se letos jen tak nezastaví

Ovoce se letos navzdory suchu urodilo tolik, že velcí pěstitelé ho nestačí sklízet. A kvůli nízkým výkupním cenám skončí hlavně švestky v palírnách. Naopak farmáři na letošní počasí doplatili. Některé druhy zelí vůbec nejsou. A zbytek podraží zhruba o dva

Předvolební Plzeň

Teď další z našich pohledů před komunálními volbami – dnes je na řadě Plzeň: 170-titisícové 4.největší město Česka, světoznámé díky svému proslulému pivu, leží na soutoku čtyř řek – Úhlavy, Úslavy, Mže a Radbuzy.

Co se povedlo v Plzni v posledním volebním období

Co se povedlo v Plzni ve volebním období 2014-2018.

Co se nepovedlo v Plzni v posledním volebním období

Co se nepovedlo v Plzni ve volebním období 2014-2018.

Studenti staví koupelny na náměstí

Největší čtvercové náměstí v Čechách – ve Vysokém Mýtě bude až do pátku zastavěné koupelnami. Téměř 70 studentů stavebních škol z Česka, Slovenska a Maďarska tu totiž soutěží o nejlépe provedenou stavbu.

Plánovaná výluka vysílání Vimperk

technické upozornění: Zítra, v čase mezi 6. a 15.hodinou, bude mít plánovanou výluku vysílač Vimperk - pro multiplex 1 a přechodovou síť 11. Programy České televize tam tak budou v tomto čase nedostupné.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD