Stavba dálnice D11 může konečně pokročit. Hnutí Děti Země stahuje rozklad proti stavebnímu povolení. Počet duševně nemocných lidí v Česku výrazně stoupá. Za posledních 15 let došlo k 80procentnímu nárůstu. Zkušenost s duševním onemocněním má jeden z pěti dospělých.

Obsah dílu

Němci protestují proti spojnici dálnice D6 a A93

První etapa stavby, která počítá s rozšířením stávající silnice na tři až čtyři jízdní pruhy, začala letos na jaře. O dalším postupu chce české ministerstvo dopravy s Němci znovu jednat.

Pražští radní schválili levnější jízdné

Senioři a studenti zaplatí za roční jízdné v pražské městské dopravě od října míň než dosud - konkrétně to bude 1280 korun.

Památková péče

Návrh novely zákona o památkové péči musí nejdříve schválit zastupitelé. Teprvé poté ho můžou poslat do Sněmovny.

Stavbě D11 už nic nebrání

Ekologické hnutí Děti země stahuje svůj rozklad proti stavebnímu povolení na úsek dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Předměřicemi nad Labem. Dohodu s ním vyjednalo Ředitelství silnic a dálnic.

Vyšetřování hromadného couvání na D11

Policie už odhalila většinu řidičů, kteří ve čtvrtek 17. srpna couvali několik stovek metrů na dálnici D11 - chtěli se vyhnout koloně.

Zabarikádovaný muž v Chrudimi

Od rána až do odpoledne vyhrožoval odpálením výbušniny zabarikádovaný muž v Chrudimi: Měl nastoupit do vězení pro křivé obvinění, což neudělal, a odmítal vyjít z domu.

Spory mezi plzeňskými taxikáři a provozovateli alternativní služby Taxify

Zástupci zavedených taxislužeb jednali na magistrátu a sepisují petici. Podobně jako v Praze, chtějí zastavit podle nich nelegální podnikání a nastavit stejné podmínky pro všechny

Spor o ústeckou dopravu graduje

Jednání mezi Ústeckým krajem a dopravní společností TD Bus, dříve BusLine opět zkrachovala. Krajská dopravní společnost si měla od původního dopravce převzít autobusy i s řidiči od této soboty prvního září. Kraj by ale nestihl připravit podklady a smlouvy

Zastupitelstvo Libereckého kraje

Živý vstup redaktorky

Do centra bez autobusu

V Českých Budějovicích přestaly jezdit autobusy, které svážely cestující z odstavného parkoviště do centra. Linka projížděla pěší zónou, proti jejímu provozu se postavili majitelé zdejších domů. A krajský soud jim dal za pravdu. Lidem přijíždějícím do měs

Jak udržet vodu v krajině

Ani deště v uplynulých dnech vyprahlým polím příliš nepomohly. Úrodu to poznamenalo. Podle odborníků se podobná situace může opakovat stále častěji. Lidé ze spolku Živá voda z Broumovska nabízejí řešení. Učí, jak jde vodu v krajině jednoduše udržet.

Havlíčkův Brod má jedno z pilotních center duševního zdraví

Mělo by poskytovat terénní služby a za klienty a vážně duševně nemocnými lidmi by tedy odborníci dojížděli. Na projektu spolupracují lékaři a sestry havlíčkobrodské Psychiatrické nemocnice společně s týmem sociálních pracovníků organizace Fokus Vysočina.

První cyklověž v Evropě nefunguje

Když před 6-ti lety u vlakového nádraží v Hradci Králové vyrostla automatizovaná věž pro parkování jízdních kol, byla vůbec první svého druhu nejen v Česku, ale i v celé Evropě.

Pes baskervillský

Na scéně před otáčivým hledištěm v barokní zahradě českokrumlovského zámku začala Česká televize natáčet jednu z inscenací letošního kulturního léta.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD