Téměř všechny autobusy v karlovarské MHD nemají klimatizaci. Vedení dopravního podniku slibuje nápravu. Nové autobusy ale pořídí až příští rok. Město Pec pod Sněžkou připravuje stavbu bytů pro mladé rodiny. Snahou radnice je nabídnout jim nekomerční bydlení, které je v Krkonoších udrží natrvalo.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Pracovní podmínky v horku

Tropické počasí vrcholí. Česko má za sebou opět jeden z nejteplejších dnů v roce. V tomto počasí mají zaměstnavatelé povinnost poskytovat svým zaměstnancům takzvané ochranné nápoje.

Autobusy v karlovarské MHD nemají klimatizaci

Jízda v těchto horkých dnech je tak pro cestující i řidiče náročná. Vedení dopravního podniku slibuje nápravu. Nové autobusy ale pořídí až příští rok.

Dva extrémy - pivovarské sklepy a Česká Sahara

A teď ještě dva extrémy. Marcela Durasová dnes natáčela se sládkem, který denně překonává velké teplotní rozdíly, když sestupuje do chladných pivovarských sklepů. A taky na České Sahaře, kde dnes teplota vyšplhala nad čtyřicet stupňů.

HOST: Klimatoložka Miloslava Starostová

Klimatoložka Miloslava Starostová z ČHMÚ k aktuálnímu suchu a stavu podzemních vod.

Obecní byty v Krkonoších

Město Pec pod Sněžkou připravuje stavbu bytů pro mladé rodiny. Snahou radnice je nabídnout jim nekomerční bydlení, které je v Krkonoších udrží natrvalo a Peci zajistí růst demografické křivky.

Nekvalitní voda v Borské přehradě

Vodohospodáři chtějí zlepšit kvalitu vody v Borské přehradě na okraji Plzně. Městu předložili projekt, jak z 45 let staré nádrže vytvořit rekreační místo vhodné ke koupání. To byl totiž její původní účel. Kvalitní voda tu ale vydržela přibližně jen 4 roky

Úplatkářství v KV Aréně

Karlovarští kriminalisté obvinili tři lidi a dvě firmy kvůli úplatkářství a pletichám v KV Aréně. Obviněný je i její bývalý jednatel a radní Vladimír Kvasnička. Ten měl navíc podle policie zmanipulovat i výběrové řízení na dodavatele.

Na Chrudimsku se přestalo kácet

Majitelé lesů omezují těžbu dřeva. Někde práce dokonce zcela zastavují. V důsledku přebytku dřeva kvůli kůrovcové kalamitě klesla jeho cena na trhu tak nízko, že se těžba nevyplácí. Zákazníci ale zatím levněji nenakoupí.

ŽIVĚ: Projednávání hal ve Zdibech

V obci Zdiby, která leží za severním okrajem Prahy, se od 16ti hodin konalo veřejné projednávání změn územního plánu. Velká čast obyvatel obce už několik let protestuje proti záměru společnosti Goodman postavit v obci obří skladovací haly.

Pěstitelské pálenice letos začaly s pálením o měsíc dřív než v loni.

Důvodem je přezrálé ovoce, teplo a taky sucho. Ovoce ze stromů opadává.

Oprava Císařských lázní v Karlových Varech začne ještě letos

Karlovy Vary a Karlovarský kraj se definitivně dohodly na postupu rekonstrukce Císařských lázní. Informoval o tom dnes primátor Petr Kulhánek s tím, že kraj, jako vlastník památky, začne s rekonstrukcí přední části. Město se mezitím pokusí od památkářů zí

Chmele bude méně

Úroda chmele bude letos nižší než loni. V porovnání s dlouhodobým průměrem jen na Žatecku ho sklidí až o 10 % méně. Na vině je sucho a extrémně vysoké teploty. Sklizeň na většině chmelnic začne příští týden, a to zhruba o 10 dní dříve než je obvyklé.

Nejstarší vodovod ve střední Evropě

Archeologové objevili pod budoucí dálnicí D35 zřejmě nejstarší vodovod ve střední Evropě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD