Za poslední roky stoupl v Praze počet rekreačních plavidel. Za pěkného počasí se osobním lodím vyhýbají desítky šlapadel. Městští strážníci proto kontrolují provoz na řece každý den. V Českém Krumlově začíná 27. ročník Mezinárodního hudebního festivalu. Ten patří mezi nejvýznamnější kulturní akce v České republice.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Kontroly lodí na Vltavě

Jihočeská policie zahájila intenzivní kontroly lodí na Vltavě. Bez dozoru nenechává ani přehrady. Právě na Vltavské kaskádě je v posledních dvou letech provoz nejrušnější.

Problémy s plavidly na přehradě Hracholusky

Na Plzeňsku patří mezi vyhledávané přehrady - Hracholusky i tam policisté kontrolují plavidla. Zaměřují se nejen na alkohol ale i technický stav vozidla. Kontroly potrvají celé léto a prázdninami neskončí.

Telefonát: Klára Němcová, ředitelka Státní plavební správy

Kontroly lodí a plavidel - co jsou nejčastější chyby lidí ve vodním provozu? Na co by si lidé měli dát pozor? Na to odpoví Klára Němcová, ředitelka Státní plavební správy.

Kontroly vodního provozu v Praze

Vytížená Vltava. Za poslední roky stoupl v Praze počet rekreačních plavidel. Za pěkného počasí se osobním lodím vyhýbají desítky šlapadel. K nehodě zatím nedošlo. Přesto městští strážníci kontrolují provoz na řece každý den.

Zpackaný tendr

Výběr dodavatele opravy ZUŠ Střezina v Hradci Králové se musí opakovat. Firma PRIMA i měto odstoupily od smlouvy.

Ředitel záchranné služby Středočeského kraje rezignoval

Ředitel středočeské záchranné služby Martin Houdek rezignoval. Důvodem je jeho trestní stíhání v druhé větvi kauzy Davida Ratha.

Omezení kvůli suchu

Vodoprávní úřad vydal kvůli suchu zákaz odebírat vodu z přítoků Stanovické přehrady - největšího zdroje pitné vody v Karlovarském kraji. Na hranici sucha jsou kromě Lomnického potoka také řeky Svatava, Rolava a Ohře.

Prevence před kůrovcem v Brdech

Lýkožrout smrkový, nejobávanější škůdce lesního porostu, je už i v Brdech. Lesníci tento týden označili v chráněné krajinné oblasti asi tisíc kubíků stromů napadených kůrovcem.

Živě: Zahájení Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2018

V Českém Krumlově začíná 27. ročník Mezinárodního hudebního festivalu. Festival patří mezi mezi nejvýznamnější kulturní akce v České republice a stal se trvalou součástí evropského kulturního kalendáře.

Dům bratří Čapků se otevírá veřejnosti

Veřejnosti se dnes od 18 hodin otevřel Dům bratří Čapků na Královských Vinohradech v Praze. V některých místnostech je původní nábytek, jiné jsou prázdné. Praha 10 má totiž v plánu rekonstrukci budovy, a proto i vybavení domu prochází renovací.

Potravinové banky zaplaveny přebytky z obchodních řetězců

Potravinové banky jsou zaplaveny přebytky od obchodních řetězců. Jen s maximálním nasazením zvládají tuto pomoc dostat k lidem v existenční nouzi. Důvodem je novela zákona, která od začátku roku nařizuje marketům nabídnout těmto bankám neprodejné potravin

Stěhování sochy Ústí nad Labem

Ústecké muzeum do svých sbírek přestěhovalo dvousoší ženského aktu od umělce Hermanna Zettlizera (Hermana Cetlicera). Pískovcová socha v nadživotní velikosti má přibližně dvě tuny. Na dvůr muzea se přestěhovala z nedalekého areálu Severočeské vědecké knih

Videokonferencí s kosmonauty vyvrcholila Mezinárodní letní kosmická škola.

Její první ročník se koná v Liberci. Účastní se jí kromě třinácti českých dětí také jejich 25 ruských kamarádů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD