Obce na Třebíčsku začaly znovu sbírat podpisy pod petici odmítající úložiště radioaktivního odpadu. Reagují tak na dotazníkové šetření Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). To podle nich má v dotazníku zavádějící otázky a málo respondentů. Ústecký kraj dál trvá na obnově železniční tratě vedoucí z Teplic do Lovosic. Tu poničil, před pěti lety sesuv půdy u dálnice D8.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Kvůli průzkumům oblastí vytipovaných pro úložiště obce na Horažďovicku zažalovaly ministerstvo životního prostředí

Podle nich už běžná referenda nefungují. Naopak v Žihli na severu Plzeňska se k celé problematice nestaví tak kriticky. Obec vidí pozitiva hlavně ve finančních náhradách, které za průzkumy dostanou.

Historie plánování hlubinného úložiště

Vybudování vlastního hlubinného úložiště radioaktivního odpadu se začalo připravovat ještě za Československa - poté, co s politickými změnami po roce 1989 padl projekt společného úložiště pro všechny země východního bloku.

Společné letecké cvičení USA a ČR

Na základnách v Čáslavi a v Pardubicích přistála americká vojenská letadla - aby se tu účastnila společného cvičení armádního letectva Česka a USA Sky Avenger.

Co se sesunutou železniční tratí?

Ústecký kraj dál trvá na obnově železniční tratě vedoucí z Teplic do Lovosic. Tu poničil, před pěti lety sesuv půdy, u dálnice D8. Ministr dopravy Dan Ťok několikrát přislíbil lokální železnici obnovit. Letos v dubnu ale ministerstvo potvrdilo, že vláda o

Požár připravil ženu o dům, nevzdala se

Haně Škarvadové patřil historický dům v Českém Krumlově - dokonce jeden z nejstarších v tom celém historickém městě. Jenže jí ho zničil požár, za který její rodina nemohla. Teď se synem bydlí provizorně u sousedů a svůj dům se s pomocí přátel snaží opravi

Nová rozhledna v Praze na Černém Mostě

Novou rozhlednu mají ode dneška v parku Čihadla na Černém Mostě. Ve tvaru trojbokého jehlanu ji navrhl architekt Martin Rajniš.

Obyvatelé proti kácení stromů na náměstí

V rámci obnovy Jiráskova náměstí v Plzni má být pokáceno 93 ze 136 stromů. Místní s tím nesouhlasí a sepsali petici..

Nová trojská lávka

Nová lávka pro pěší v Praze-Troji - místo té, která se zřítila 2.prosince, při čemž se zranili 4 lidi - by mohla být postavená v příštím roce.

Barevná skála v kritickém stavu

Barevná skála nad Vltavou u Českého Krumlova zůstává i po první fázi sanace dál nebezpečná: Podle statika je v havarijním stavu větší část masivu, než se původně předpokládalo, a tak tam pořád hrozí pády balvanů.

Zámek Kynžvart má speciální výstavu k rodu Metternichů

Ti kynžvartské panství vlastnili déle než 300 let a výrazně ovlivnili evropskou diplomacii. K vidění je řada dobových věcí a diplomatických darů. V těchto dnech navíc i dvě originální a vzácné listiny ze 17. století.

Vězeňkyně mají zájem za mřížemi studovat.

K dispozici mají dva učební obory i střední školu.

Hornická památka v Krkonoších

Jednu ne zrovna typickou památku opravují právě těchto dnech v Krkonoších. A už brzy by ji taky chtěli zpřístupnit veřejnosti. Jde o důlní úpravnu uhlí. Přestože si nejvyšší české hory a černé uhlí spojí málokdo, jeho těžba tu má tradici dlouhou čtyři sta

Nejlepší muškaři Evropy na Vltavě

Vltavu pod lipenskou přehradou zaplnili sportovní rybáři. Na jihu čech dnes začalo mistrovství Evropy v muškaření. Rybáři z 15 zemí lákali pstruhy na umělé mušky. O úlovky nebyla nouze a dařilo se i Čechům.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD