SŽDC chce odstranit železniční most v Praze na Výtoni. Podle nové studie není možné ho opravit. Most je ale už 14 let kulturní památkou. Náchod se dohodl s majitelem Jaroslavem Třešňákem, že od něj odkoupí zbořeniště po textilce Tepna, jinak strategický pozemek pro další rozvoj. Zaplatí za něj přes 46 miliónů korun.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Železniční most přes Vltavu má jít k zemi

Správa železniční dopravní cesty chce odstranit ocelovou konstrukci mostu, který spojuje pražský Smíchov a Výtoň. Podle nové studie už nelze opravit, je možné pouze prodloužit jeho životnost.

Historie železničního mostu

Ocelová konstrukce železničního mostu má dlouhou historii.

Areál skokanských můstků v Harrachově je zavřený.

Další provoz statik zakázal. Žádný takový areál pro skokany a sdruženáře přitom v republice není. Jenže harrachovské můstky už nejsou bezpečné.

Nedostatečná lékařská péče ve Šluknovském výběžku

Lužická nemocnice v Rumburku se nedohodla s Ústeckým krajem a bez výsledku skončil i tendr.

Řidiči ujíždějící policejním kontrolám

Pardubickým policistům v posledních dnech hned třikrát ujížděli řidiči, jeden byl pod vlivem alkoholu, další odmítl test na drogy a třetí neměl oprávnění k řízení motocyklu.

Konec dvou ubytoven v Ústí nad Labem

Jedná se o domy v Klíšské ulici v centru města a v Purkyňově na Střekově.

Bouřky zasáhly Karlovarsko

Voda z přívalových dešťů odpoledne zaplavila sklepy a přízemí několika domů ve Skalné na Chebsku. Potíže mají i obyvatelé sousedního Hartošova.

Měsíční krajina z Náchoda zmizí

Radnice od JTH Jaroslava Třešňáka odkoupí zbořeniště po textilce Tepna, jinak strategický pozemek pro další rozvoj. Za 2,5 ha zaplatí 46 miliónů korun.

Nadace český literární fond dnes udělila novinářské ceny.

ty hlavní dostala Světlana Witowská z české televize a Petr Uhl.Novinářské křepelky pak patří Kristýně Novotné a Jakubu Zelenkovi.

Zastupitelé Plzně rozhodli o sloučení Plzeňské teplárenské s průmyslovým holdingem EPH

Součástí nového podniku bude i nedávno vybudovaná spalovna v Chotíkově. Naopak Čistá Plzeň, která spalovnu zásobuje odpadem a dnes patří pod teplárnu, zůstane městu.

Po celé republice dnes zněl zpěv žáků uměleckých škol.

Zpívalo se na zámcích, v muzeích, na náměstích nebo v kostelech. Celostátní happening ZUŠ Open se koná druhým rokem, jeho patronkou je operní pěvkyně Magdalena Kožená. Ta si společně s dětmi tentokrát zazpívala v Liberci, Benátkách a v Praze.

Výchova mladých umělců

Tisíce dětí ze Základních uměleckých škol koncertovaly taky na jihu Čech. A už i ti nejmladší účastníci předvedli virtuózní skladby.

Jak se maturuje u koní?

Na Vysočině studují chovatelství a jezdectví na České zemědělské akademii v Humpolci a právě teď tam probíhají praktické maturitní zkoušky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD