Firmy v průmyslové zóně Triangle budou potřebovat stále víc lidí. Kromě jiných tam své výrobní haly staví jihokorejská firma Nexen, která chce nabídnout 1 500 míst. Na Masarykovu základní školu v Plzni chodí téměř sto dětí, které se vzdělávají v rámci inkluze. Své asistenty při výuce má ale jen 15 z nich. Škola má problém sehnat další.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nezaměstnanost klesla

Nezaměstnanost v dubnu opět klesla - bez práce jsou v průměru 3,2 procenta lidí - nejmíň od roku 1997. Například ve středních Čechách je jich oproti březnu o dva tisíce míň.

Statistický přehled

Nejmíň lidí bez práce bylo v dubnu v Praze, v Plzeňském a Pardubickém kraji. Naopak nejvíc nezaměstnaných evidovaly úřady na jihu Moravy, v Ústeckém kraji a nejvyšší číslo je z Moravskoslezského kraje.

Firmy v PZ Triangle potřebují stále víc lidí

Kromě jiných tam své výrobní haly staví jihokorejská firma Nexen. jen ta chce do roku 2022 chce zaměstnat 15set nových pracovníků. Teď jich má 170.

Host ve studiu

Moderátorka ve studiu s hostem.

Doplatky na bydlení v Litvínově

Litvínovské sídliště Janov je ode dneška další oblastí, kde úřad práce přestává vyplácet doplatky na bydlení.

Host ve studiu

Moderátorka ve studiu s hostem.

Česko zasáhly bouřky

Objevily se například na Karlovarsku a krupobití zaznamenali naši iReportéři v Krušných horách. Na Domažlicku odpoledne blesk zasáhl dítě - zřejmě devítiletého chlapce.

Následky úniku čpavku v Příbrami

Dva ze šesti lidí, kteří se včera v Příbrami přiotrávili čpavkem, zůstávají v nemocnici. Jejich stav ale není vážný.

Obchvat Českých Budějovic

Dálniční obchvat Českých Budějovic získal všechna potřebná stavební povolení. Ministerstvo dopravy teď jedné z největších plánovaných dálničních staveb v Česku udělilo i druhý souhlas.

Průzkum podzemí Krkonoš

Takový je cíl projektu, který zahajuje Správa Krkonošského národního parku.

Spor o sportoviště prověří OLAF

Rekonstrukcí pardubického parku Na špici se zřejmě bude zabývat Evropský úřad pro boj proti podvodům – takzvaný OLAF. Podnět podal Miloš Holeček, který bydlí v sousedství sportovního parku.

Karlovarský kraj má první kamenný hospic

Zařízení pro těžce nemocné pacienty dnes bylo otevřené v Nejdku na Karlovarsku. Doplní tak služby mobilních hospiců, které poskytují péči v domácím prostředí.

Vysočina je jediným krajem, kde te´d aktuálně chybí kamenný hospic

Kraj podporuje zatím jen terénní hospicovou službu- 11 miliony ročně.

Jedinečné rybářské maturity

Jedinečné maturity v přírodě skládají v těchto dnech studenti Rybářské školy ve Vodňanech. Praktické zkoušky u rybníků absolvuje 21 studentů. Ti si vybrali obor chov ryb. Pro budoucí rybáře je to nejzajímavější část maturit.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD