Obyvatelé Staré Hlíny u Třeboně budou konečně chráněni před povodní. Stát staví podél celé jihozápadní hranice této osady protipovodňový val. Stavby kolem jezera Most komplikuje podzemní voda. K vápnu tak stavbaři začali přidávat i cement. Rekultivace po těžbě hnědého uhlí by to nemělo ani zdražit ani zpomalit.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Zápisy do prvních tříd

Ode dneška až do konce dubna budou po celé republice probíhat zápisy do 1.tříd základních škol: Přijde k nim 135 tisíc dětí; Ministerstvo školství odhaduje, že do škol v září opravdu nastoupí 108 tisíc prvňáků:

V Liberci spustili tak zvaný zápisový portál.

Od novinky si slibuje hlavně zjednodušení administrativy.

Nehody na přechodech

Varovně přibývá chodců sražených auty na přechodech: Podle statistik Centra dopravního výzkumu je jen za 1. čtvrtletí nárůst těchto nehod ve srovnání se stejným obdobím loňského roku víc než 40%.

Firma Agpi předala vepřín v Letech na státu.

Do správy ho převzalo Muzeum romské kultury. V místech, kde stával koncentrační tábor pro Romy, vznikne památník. Stát vykoupí areál za 450 milionů korun.

Královéhradecký kraj musí navyšovat kapacity domovů pro seniory - rekonstrukcemi i výstavbou nových budov mají vzniknout stovky dalších míst.

Už dnes totiž v regionu žije nejstarší obyvatelstvo z celé České republiky a situace bude ještě komplikovanější.

Dopravní zácpa mezi Pardubicemi a Chrudimí

Dlouhé kolony aut, hlavně ráno, způsobila uzavírka silnice 1/37 mezi Chrudimí a Pardubicemi: Opravuje se na ní povrch vozovky a uzavřený je kvůli tomu 2-kilometrový úsek mezi Dražkovicemi a kruhovým objezdem u Parama.

Ochrana Staré Hlíny před vodou

Obyvatelé Staré Hlíny u Třeboně budou konečně chráněni před povodní. Stát staví podél celé jihozápadní hranice této osady protipovodňový val. Místní na něj čekali 16 let. Snahy o jeho vybudování totiž začaly po velkých povodních v roce 2002.

Podzemní prostory na Černém mostě

Podzemní prostory u školy na Černém mostě v Praze, které se odkryly, když se u nich o 3 metry propadl strop, nejsou protiatomovým krytem - jak se po nějakou dobu spekulovalo: Dnes je prohlédli báňští záchranáři a hasiči.

Jak vědci v podzemí zjišťují reálné fungování hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva?

V bývalých uranových dolech na Vysočině zkoumají stabilitu hornin, stáří podzemních vod a chování různých materiálů v podzemí. V katastru obce Bukov Správa úložišť zřídila unikátní podzemní výzkumné pracoviště.

Nový tržní řád v Českém Krumlově

V Českém Krumlově platí od dubna nový tržní řád. Radnice zpřísnila pravidla, aby skoncovala s nevzhledným prodejem v ulicích historického centra. Vedení města vadí přeplněné stojany a cedule, které poutají na zboží. Kazí průčelí a vzhled často i památkově

Uzávěrka Bubenečského tunelu

Kvůli údržbě a čištění bude ode dneška, po 4 další noci, částečně uzavřený Bubenečský tunel a tunel Mrázovka v Praze.

Pylony Díky, Ameriko!

Hlavní část letošních plzeňských Slavností Svobody se má na začátku května znovu vrátit k památníku Díky Ameriko! Ten původní musela radnice kvůli skrytým trhlinám a hrozícímu nebezpečí odstranit.

STK pro lodě

Z děčínské loděnice dnes vyplul nový 90 metrů dlouhý tanker. Loď stavěli dělnici dlouhých osm měsíců.

Kvůli výměně lana bude od 3. dubna na dva týdny lanovka na Ještěd mimo provoz.

Přítažné lano se bude měnit po dvanácti letech a to následovně: zatímco staré se odpojí a bude se namotávat na naviják, kabina nahoru povleče lano nové. Na délku má zhruba 1400 metrů a váží kolem tří tun. Dvoukabinovou lanovku čeká po zimní sezoně také pr

PILSEN CUBE - to je v Evropě jedinečný projekt studentského satelitu.

Skupina vybraných středoškoláků, kteří uspěli ve speciální soutěži, do něj vloží své experimenty a v družici je vyšlou na oběžnou dráhu.

Běh pro válečné veterány

Už téměř 24 hodin běží napříč republikou vojáci vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD