Jihočeský kraj odmítá převzít špatně opravené silnice za desítky milionů korun. Týká se to např. silnic v Týně nad Vltavou či Dřími. Plzeňští zastupitelé provedli kontrolu smluv a služeb ČSAD Plzeň. Kontroloři zjistili, že podnik okradl kraj o 122 milionů korun. Společnost svůj dluh uznala a bude ho splácet.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

ČSAD má problémy

Víc než sto milionů korun bude muset Plzeňskému kraji zaplatit jeho největší autobusový dopravce ČSAD Plzeň - vrátí mu tak neprávem účtované peníze.

Kraj odmítá převzít opravené silnice

Jihočeský kraj odmítá převzít špatně opravené silnice od firmy Robstav. Té se v loňském roce nepovedly opravy hned několika komunikací na českobudějovicku. Dokončila je se zpožděním a odvedla nekvalitní práci.

Jednu z nedávno zrekonstruovaných silnic odmítá převzít také Královéhradecký kraj

Konkrétně v Pěkově, který leží na trase z Náchoda do broumovského výběžku.

Usedlost Šatovka v Praze 6 před pár minutami opustil další ze squatterů

Policie ho zadržela. Tři squatteři, kteří budovu opustili už včera, policisté už obvinili z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Hrozí jim dva roky až pět let vězení.

Spolupráce rybářů a policie

Středočeští policisté začnou víc spolupracovat s rybářskou stráží - a to kvůli pytlákům. Chtějí zkvalitnit hlavně pořizování důkazů nelegálního lovu a zlepšit komunikaci.

Spor o protihlukovou vyhlášku v Mostě

Spor o protihlukovou vyhlášku, kterou mezi sebou vedly mostecký magistrát a společnost Autodrom Most ukončilo Ministerstvo vnitra. Podle něj je vyhláška v pořádku a město může autodrom kvůli hluku pokutovat.

Živý vstup Lucie Heyzlové

O co přesně ve vyhlášce jde a proč ji autodrom rozporoval?

Mosty na Pardubicku jsou ve špatném stavu

Mosty a lávky přes Labe na Pardubicku jsou ve špatném stavu, na jejich opravu budou potřeba stamiliony korun. Navíc opravy komplikují i nevyjasněné vlastnické vztahy.

Středočeši bez doktora

Některé regiony a některá konkrétní místa začínají mít problém s dostatkem praktických lékařů: Momentálně jich nejvíc chybí ve Středočeském kraji, kde jich od začátku roku ukončilo praxi 13.

Po celé republice vrcholí masopustní obchůzky

Zítřkem totiž začíná 40denní postní období. Jeden z posledních karnevalů, které se dnes konaly, byl v Hlinsku v Čechách.

Host ve vysílání

Martin Paleček z katedry filozofie a společenských věd z královéhradecké univerzity

Karlovy Vary opraví terminál MHD

Je zastaralý, nebezpečný a v nepříznivém počasí cestujícím neposkytuje žádné zázemí. Sloužit má ale jen do doby, než vznikne nový dopravní terminál. To bude nejdřív za osm let.

Plzeňský emeritní biskup František Radkovský dnes požehnal velikonočnímu pivu

Teď se speciální dvanáctistupňový ležák po pěti týdnech ležení a zrání vydá na cestu k papeži do Vatikánu. Poprvé ke Svatému stolci putovalo plzeňské pivo před 114 lety na přání papeže Lva 13. Tato tradice se obnovila v roce 2010.

V Konstantinových Lázních na Tachovsku mají novou modlitebnu

Vznikla z kina, které už desítky let nefungovalo. A budova chátrala. V roce 2006 ji Bratrská jednota baptistů v Teplé odkoupila od města a téměř svépomocí vybudovala novou moderní stavbu.

Jilemnicí na severu Čech prošel netradiční smuteční průvod

Pohřbívali tu ostatky tří pánů z Valdštejna, kteří byli ve 14. století vlastníky zdejšího panství. Jejich hroby objevili archeologové v květnu při průzkumu zahradního domku a zámeckém areálu a poté je podrobili důslednému zkoumání.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD