V lednu skončilo v ČR 50 ordinací. Poslední kapkou bylo zavedení e-Receptu. Nejhůře je na tom Středočeský kraj, kde skončilo hned 13 ordinací. Jihlavsko decimuje epidemie příušnic. Činnost proto omezují např. sportovní oddíly, opatření přijímají i školy.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Na Jihlavsku stále pokračuje epidemie příušnic

Od začátku roku se tam nakazilo už víc než 100 dětí. Nemoc nejčastěji postihuje sportovní a třídní kolektivy.

Příušnice na jihu Čech

Epidemie příušnic před dvěma lety zasáhla i Jihočeský kraj. Nemoc se mezi lidmi šířila od ledna do září. Na začátku epidemie přitom týdně přibývalo až 150 nemocných. Na vině byla snížená imunita populace.

Nemocných chřipkou v České republice za týden přibylo asi o desetinu.

Lékaři hlásí přibližně 1890 případů na 100.000 obyvatel. Loni už byla na začátku února epidemie na ústupu.

Sesuv skály a následná evakuace

Dvacet obyvatel muselo být evakuováno kvůli uvolněnému skalnímu masivu v Děčíně – Podmoklech. Na to, že se skála pohnula, přišli pracovníci magistrátu včera večer. Hned ráno zasedal krizový štáb, který o evakuaci rozhodl.

Protest taxikářů pokračuje

V centru Prahy už 2.den po sobě protestovali taxikáři: 4 hodiny až do večera pomalou jízdou sem a tam blokovali provoz na magistrále.

Potírání drog ve věznicích

Počet drogových zásilek zadržených v českých věznicích za poslední tři roky stoupl na 2-násobek: A Vězeňská služba chce ještě přitvrdit: Speciálně cvičí další psy - aby dostat drogy mezi vězně bylo ještě těžší než teď.

Smlouva na výstavbu stanic metra D

Pražské Trojkoalici vadí smlouva Dopravního podniku hlavního města se společností Penta na výstavbu a rozvoj stanic metra na trase D

Peníze na sociální služby v Pardubickém kraji

Pardubický kraj hlásí, že peněz na sociální služby má dost: Pocítit by to na platech měli pracovníci v této oblasti. A ještě by mělo zbýt na projekty, o kterých se dlouho jen mluvilo.

Trest pro komunálního politika

Ex-náměstek primátora Hradce Králové musí městu zaplatit způsobenou škodu 23 miliónů korun za nákup předraženého parkovacího domu. Dostal i trest-podmínku 2,5 roku.

Kriminalizace zastupitelů

Živě ve studiu s advokátem Petrem Tomanem

Lázně zpět do Plzně?

Plzeňská radnice chce co nejdříve jednat o odkupu budovy bývalých městských lázní. Tu teď vlastní soukromá firma.

Omezení lezení v Českém Švýcarsku

V některých úsecích Labského kaňonu od Nového roku začala platit přísnější pravidla pro horolezce. Správa národního parku České Švýcarsko omezila počet skal, kde je lezení povoleno a to kvůli hnízdění vzácných druhů ptáků.

Plašiče zvěře se osvědčily

Devadesáti procentní úspěšnost zaznamenali myslivci při rok a půl dlouhém testování elektronických plašičů zvěře u silnic. Ústecký kraj je jediný v republice, který plašiče na solární pohon používá.

Běžkařský okruh v Praze

Běžkařský okruh na břevnovském Vypichu se začal zasněžovat. Ski areál se tam po šesti letech přesunul z Chuchle kvůli lepším klimatickým podmínkám.

Mlýn z poloviny osmnáctého století se v Českém Meziříčí na Rychnovsku pokoušejí zachránit východočeští památkáři.

Na ministerstvo kultury podali návrh na prohlášení mlýna za památku, ovšem k nelibosti meziříčské radnice.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD