Lovosice zrušily jízdné v MHD. Radnice tak chce dostat lidi zpět do autobusů. Stále více jich totiž jezdí auty a přetěžují dopravu a škodí ovzduší. Ukrajinské vedení českobudějovické slévárny SCB Foundry stále dluží bývalým zaměstnancům peníze. Jde o 80 lidí, kteří dostali loni na jaře výpovědi.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Referendum v České Lípě je neplatné

Ztroskotalo na malém zájmu. Namísto nutných pětatřiceti přišlo asi 15 procent voličů. Jejich odpovědi nemají žádnou váhu.

Živý vstup Terezy Řezníčkové

Kvůli nezájmu lidí je neplatné taky referendum v Praze - Vinoři. Tady hlasovalo 23 procent voličů z potřebných 35.

Středočeští zastupitelé dnes převolili výbor regionální rady ROP Střední Čechy

Podle opozice jde o reakci na nedávné rozhodnutí výboru nevyjmout farmu Čapí hnízdo z evropského financování.

První pracovní den s hromadnou dopravou zdarma

Lovosice chtějí zrušením jízdného přimět lidi k jízdě autobusem místo autem. Cílem je zklidnit dopravu ve městě i ušetřit životní prostředí. Město objíždí jediný autobus s devatenácti místy. Loni ale jezdil skoro prázdný.

Nová provizorní lávka v Troji se otevře nejdříve v květnu příštího roku

Do té doby bude jediným spojením mezi Trojou a Císařským ostrovem velkokapacitní přívoz. Vyplynulo to z dnešního jednání magistrátu a přilehlých městských částí.

Bývalým zaměstnancům slévárny stále dluží

V létě dostali výpovědi a stále čekají na výplaty. 95 zaměstnanců českobudějovické slévárny SCB Foundry je téměř půl roku bez peněz. Vedení společnosti neuhradilo dluhy ani, když se zaměstnanci obrátili na soud. Ten ale o insolvenci ještě nerozhodl.

Nevyužívané parkovací domy

Ani parkovací dům za 139 milionů korun nepomohl vytvořit volná místa na parkovištích u fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně.

Nejsou lidi na úřadě

Protože magistrát Hradce Králové nemá dost lidí, nestíhá vydat stavební povolení na nový most. Kraj si řízení vzal radějki k sobě.

Vstup - Galavečer smíchu

V Pardubicích skončil 18. ročník divadelního Grand festivalu smíchu.

Jihlava má novou hřbitovní aplikaci

Město Jihlava spustilo novou aplikaci, pomocí které se dají vyhledávat hrobová místa na jihlavských hřbitovech. Stačí k tomu počítač, mobilní telefon nebo tablet.

Pokračuje demontáž pražského orloje

Restaurátoři dnes začali odvážet jeho nejstarší části ze 14. a 15. století.

Divocí koně, které nedávno vypustili ochranáři na dvou oplocených lokalitách ve východních Čechách, se zatím aklimatizují bez problémů

Obavy ochranářů z nevhodného chování lidí se nenaplnili a mohou tak začít práce na rozšiřování pastvin.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD