Na jihu Čech projevilo zájem o Ukrajince přes 80 firem. Aktuálně požadují 1142 pracovníků a dělníků. Získat nové pracovníky firmám pomáhá Jihočeské hospodářská komora. Stavební firma Robstav má problémy s opravou silnic v Týně nad Vltavou a Dřítni. Řidiči se stěžují na nekvalitní práci a prodloužení termínu celkového dokončení.

Obsah dílu

Přehled zpráv

Headlines.

Soud s policistou

Trest 14 měsíců s odkladem na rok a půl dostal policista, který 18. června 2015 motorovým člunem přejel plavce na přehradě Jesenice u Chebu. Muž na následky zranění zemřel. Rozhodnutí není pravomocné.

Loňská smrtelná nehoda

Stala se loni v létě na Orlické přehradě.

Zájem o ukrajinské pracovníky v jihočeských firmách

Obsadit mají ta místa, o která Češi nemají zájem. Se získáním pracovních sil z východu společnostem pomáhá Jihočeská hospodářská komora.

Trosky zřícené lávky v Troji začali rozřezávat dělníci

Do blízké betonárny je budou odvážet od zítřka - tam je prozkoumají odborníci. Práce začaly na Císařském ostrově - příští týden se přesunou i na trojský břeh.

Listopad a prosinec – hlavní sezona pro přepravce balíků. Tento a příští týden patří pro kurýry mezi nejnáročnější v roce

Aby lidem zásilky do Štědrého dne došly, je potřeba je objednat nejpozději 17. prosince.

Pošta v Jihlavě nestíhá

Zákazníci jihlavské hlavní pošty si stěžují na extrémně dlouhé čekací lhůty na vydání zásilek.

Silnice opravili pozdě a nekvalitně

Firma Robstav způsobila velké problémy také řidičům a starostům měst a obcí na jihu Čech. Silnice neopravila včas a navíc odvedla nekvalitní práci. V Týně nad Vltavou nedodržela termín rekonstrukce Písecké a Budějovické ulice.

100 milionů korun má Jihočeský kraj připravených na rozvoj a obnovu venkova

Pomoct má i tamním podnikatelům. Udržet na malé vesnici restauraci nebo obchod je čím dál obtížnější. Tam, kde je zrušili, pomáhají pojízdné prodejny.

ZOO v Ústí nad Labem zřejmě bude muset utratit dvouletého žirafího samce

Jmenuje se Enjoy a je naprosto zdravý. Problém je ale jinde. Chovatelům se ho nepodařilo umístit do žádné jiné zahrady a v té domovské zůstat nemůže.

O víkendu se v Libereckém kraji rozjedou první lanovky a vleky.

Alespoň částečně zahájí provoz hned několik areálů v Jizerských horách a Krkonoších.

Mobily ve školách jsou hojně diskutovaným tématem

Na základní škole Vojanovka v Děčíně se rozhodli jejich používání úplně zakázat a toto rozhodnutí odsouhlasili i rodiče. Telefony tam teď vystřídaly turnaje v prší, piškvorkách nebo céčkách.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD