Nemocnice v Trutnově odhalila případy rozkrádání, který zřejmě trval několik let. Doktoři domluvení s prodejnou zdravotnických potřeb předepisovali pacientům pomůcky, které zaplatily pojišťovny, ale k pacientům nikdy nedorazily. Následky vichřice stále komplikují život lidem v krušných horách. Např. v Šindelově na Sokolovsku kvůli tomu musela omezit své služby pošta.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Podivné předpisy z nemocnice v Trutnově

Lékařka z nemocnice v Trutnově předepisovala pomůcky pacientkám, které o tom nevěděly a nejsou ani v evidenci vyšetřených.

Nefunkční sítě po vichřici

Ještě týden po mimořádně silné vichřici se lidi v Krušných horách i v běžném, všedním životě potýkají s jejími následky.

Nové zastupitelstvo Dvakačovic

Dvakačovice na Chrudimsku a dalších pět obcí v celé ČR mají po víkendu nová zastupitelstva.

Mapa

Kromě Dvakačovic se komunální volby v sobotu musely znovu konat ještě v dalších pěti obcích.

Už dva měsíce jsou nelegální, přesto mizí jen velmi pomalu

Jejich majitelé je ale většinou nechali na místě a stát je v jejich odklízení pomalý. Ministerstvo dopravy zatím rozhodlo o odstranění jen asi 50 z celkových 3000.

Billboardy v Praze

Na billboardy, které jsou ve městech, se zákon nevztahuje. A to i přesto, že podle některých odborníků rozptylují řidiče ještě víc, než reklama u dálnic. Třeba v Praze je billboardů skoro 5 tisíc - a výraznější omezení se v blízké době neplánuje.

Obviněná náměstkyně jihlavského primátora nerezignovala, jen opustila uvolněnou funkci

Jihlavská náměstkyně primátora Jana Mayerová z hnutí ANO bude funkci vykonávat jako neuvolněná zastupitelka za 8300,- Kč měsíčně.

Liberecký hejtman Martin Půta ve sněmovně nezasedne

Nahradí ho Petr Pávek – bývalý starosta Jindřichovic pod Smrkem a současný ředitel tamního domova důchodců. Půta zvítězil díky preferenčním hlasům.

Grafický přehled

Stejně jako liberecký hejtman Martin Půta se už před časem rozhodla i středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná. I ta se poslaneckého mandátu, který získala v nedávných sněmovních volbách, vzdá.

Potravinový řetězec Coop po celé republice zavírá desítky prodejen v malých obcích

Vedou ho k tomu dva důvody - rychlý nárůst minimální mzdy a i s tím spojená ztrátovost vesnických prodejen. Jen na Plzeňsku a Klatovsku se jich tak v posledních měsících zavřelo 10.

Rantířov vyhrál soud o galvanovnu

Načerno postavená galvanovna v Rantířově na Jihlavsku neměla dostat dodatečné stavební povolení - aspoň podle Krajského soudu v Brně.

Od 1. listopadu zavedli v Českých Budějovicích nový spoj

Linka číslo 24 vozí lidi ze záchytného parkoviště na Pražském předměstí do historického centra v intervalu deseti minut zadarmo.

JE Dukovany jede po dvou letech opět na plný výkon

Do konce roku požádají eergetici ještě o prodloužení licence u dvou reaktorových bloků.

Perníčky pro papeže

Papež František si pochutná na mikulášském perníku z jižních Čech. Perníčky dnes napekly a ozdobily děti s tělesným nebo kombinovaným postižením z českobudějovického centra Arpida.

V Liberecké ZOO odchytávali pelikány

Dvacítku ptáků museli přesunout na zimoviště, kde zůstanou až do jara. Do akce se zapojili téměř všichni - ošetřovatelé i zoologové.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD