Krajský soud v Liberci vynese rozsudek v případu údajných machinací s pozemky pod sjezdovkami na Ještědu. Mezi obžalovanými byl i liberecký primátor Jiří Kittner, jenž byl nakonec obžaloby zproštěn. Vichřice poškodila zámecký park v Kopidlně. Sloužil k výuce studentů Střední zahradnické školy a nedávno prošel rozsáhlou obnovou.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Lidé slaví Památku zesnulých

Nové trendy v pohřbívání se pomalu dostávají i do menších měst.

Na hřbitovech se teď také častěji objevují hlídky policie

Nejvíc je zajímají zaparkovaná auta. Lidé v nich často nechávají doklady nebo mobilní telefony. V Plzni a okolí je dohled navíc posílen kamerovým systémem. Ten ale není na všech hřbitovech.

Opatrnost na lesních hřbitovech

Lidé by měli být opatrní zejména v lesních hřbitovech. Nedělní vichřice na řadě míst polámala stromy, u jiných stále hrozí, že se vyvrátí.

Rozsudek v případu údajných machinací s pozemky

Dvojici libereckých politiků, obžalovaných z machinací s městskými pozemky, krajský soud nepotrestal. Oba zprostil obžaloby v plném rozsahu.

Ve stanici pražského metra Nádraží Veleslavín dnes dělníci začali pracovat na dostavbě eskalátorů

Na jejich absenci si cestující stěžují už o té doby, co se nová stanice metra A před dvěma lety otevřela.

Podplácení v Hradci Králové

Policie obvinila firmy CTP Invest a PSG Ostrokovice z podplácení. Hradci Králové nabídky finančí dary, pokud zastupitelé pomohou s legalizací černé stavby skladu.

Škody po víkendové vichřici budou ještě dlouho vidět v zámeckém parku v Kopidlně

Osmihektarový areál plný vzácných dřevin využívá pro výuku střední zahradnická škola. Kvůli následkům řádění živlu teď musela změnit učební plán. – Milionové školy na majetku eviduje i Národní památkový ústav.

Bouře poničila i historické památky

Bouře poničila nejen hrady a zámky, ale i parky. Památkáři evidují škodu přes čtyři a půl milionu korun.

Horní Jiřetín dál bojuje s uhlím

Město v Krušných horách, které mělo být zlikvidováno kvůli hnědému uhlí. Od devadesátých let ho ale chrání ekologické limity těžby. Předloni je vláda prolomila jen na lomu Bílina. Zásoby ale odepsané nejsou.

Živý vstup Ondřeje Ublicka

Poslední koncert Marty Kubišové v Českých Budějovicích.

Firma roku v jihočeském kraji

Vítězkou soutěže Firma roku v jihočeském kraji se stala Petra Plemlová. Za týden se proto zúčastní republikového finále. Přitom s podnikáním začínala od nuly.

Český Krumlov hlasuje

Český Krumlov vyčlenil půl milionu korun na uskutečnění nápadů tamních obyvatel. Dnes startuje dvoutýdenní internetové hlasování, ze kterého vzejdou projekty k realizaci. Z 25 vybraných návrhů mohou obyvatelé jednotlivých městských částí hlasovat pro opra

Obří laser

Poslední chybějící součást budovaného superlaseru L3 dorazila dnes do vědeckého centra Eli Beamlines v Dolních Břežanech. Laser přezdívaný Lucifer bude mít nejvyšší průměrný výkon na světě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD