Ministerstvo kultury před čtyřmi roky slíbilo Ratibořicím, že do tamního chátrajícího kulturního areálu do čtyř let pošle cca 15 milionů korun. Podle tamního kastelána však dosud žádné peníze nepřišly. Aviatická pouť v Pardubicích se propadla do ztráty. Pořadatelé shánějí peníze, dluží přes milion korun. Spoléhají na město, kraj i soukromé dárce.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Podjatý úřad v Kolíně

O zákazu činnosti nymburské firmy AZOS nerozhodne ani kolínský stavební úřad. Kvůli své podjatosti vrátil případ této zinkovny a lakovny zpět krajskému úřadu. Stejně jako už předtím nymburský stavební úřad.

Podjatost v Hradci Králové

Když politik něco chce, neměl by o tom mluvit. Alespoň ne v Hradci Králové. Kvůli podjatosti stojí největší investice ve městě.

Aviatická pouť ve ztrátě

Aviatická pouť v Pardubicích se ocitla v potížích, organizátoři dluží statisíce korun.

Toxické látky v Praze

V pražských budovách jsou toxické látky - potvrdila to analýza ekologického spolku Arnika. Jde třeba o kadmium, olovo nebo rtuť. Nejrizikovější jsou starší veřejné budovy - úřady, obchody nebo školky.

Policisté se na východě Čech zaměřili na nákladní dopravu

Kontrolovali váhu, ale také dodržování přestávek řidičů.

Chátrající Babiččině údolí

Když tam stát v roce 2007 převzal od zkrachovalého soukromníka několik chátrajících národních kulturních památek, plánoval opravy a investice. Ani po deseti letech se toho ale moc nezměnilo.

Živý vstup Kristýna Procházková

Krajská nemocnice v Liberci během několika let projde celkovou obnovou. Chybí jí centrální urgentní příjem a lékaře i pacienty trápí nedostatek prostoru.

Rozdíly v dopravním značení v Česku a okolních státech

V pohraničí mají cizinci problémy hlavně na kruhových objezdech. Naopak Češi si chválí způsob značení třeba v Německu. Ministerstvo dopravy ale žádné úpravy nechystá.

V sokolovské chemičce vybouchla nádrž s metylakrylátem

Zařízení bylo prázdné, explodovaly jen zbytkové výpary. Místo během půl hodiny zajistili hasiči. Při výbuchu nebyl nikdo zraněn.

Města na Vysočině čeká modernizace zimních stadionů

Většina z nich je zastaralá a nevyhovující.

Počítej v pohybu

Děti mají málo pohybu. Také často zaostávají v počítání a bojí se povinné maturity z matematiky. Aby se to změnilo, vznikl na jedné královéhradecké základní škole projekt Počítej v pohybu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD