Do konce roku zmizí ze severu Čech kaly z ostravských lagun. Vyskladnit a spálit nyní zbývají necelá 4 % ze 110 000 tun toxického odpadu. Státní veterinární služba opět varuje před možným návratem ptačí chřipky. Varování souvisí s podzimní migrací volně žijících stěhovavých ptáků, kteří mohou být zdrojem nákazy pro chovy drůbeže.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Lyžařské areály se připravují na novou sezónu.

Většina z nich během letní přestávky především zdokonalovala zasněžování. Přestože v horách stále panuje teplé počasí, na sjezdovkách už chystají sněžná děla.

Lyžařské novinky v Krkonoších

Lyžařská střediska v Krkonoších před nadcházející zimní sezonou udělala investice skoro za čtvrt miliardy korun:

Lyžování na Tachovsku

51 tisíc místo 272 korun - tak se městu Přimda zvýšil roční nájem za pozemek pod sjezdovkou, kterou provozuje. V zimě se na ní učí lyžovat děti z okolních škol. Kvůli výši nájemného to možná letos bude naposledy.

Přípravy na volby vrcholí

Do páteční čtrnácté hodiny už musí být vše na svých místech ve volebních místnostech. Například v Jihlavě dnes dávali dohromady všechny potřebné materiály pro volební komise.

Mimořádné jednání zastupitelstva v Praze

Mimořádná schůze pražského zastupitelstva dnes měla projednávat dostavbu vnitřního silničního okruhu kolem hlavního města.

Tichá linka

Obvod hlavního města Praha 4 zavedl speciální službu pro neslyšící. Ti na úřadu této městské části můžou nově využívat tzv. tichou linku, která jim pomůže se s úředníky domlouvat prostřednictvím online tlumočníka. Systém už využívají i některé nemocnice.

Prezident na návštěvě Plzeňského kraje

Prezident Miloš Zeman druhým dnem pokračoval v návštěve Plzeňského kraje. Na programu měl setkání s obyvateli Horšovského Týna a města Stod.

Stížnosti na zákaz těžby

150 lesních společností už se ohradilo proti připravovanému zákazu těžby dřeva v lesních porostech, které nepoškodil kůrovec nebo letní bouřky s vichry.

Toxické kaly na skládce u Litvínova mizí

Ze skládky Celio u Litvínova do konce roku zmizí poslední tuny toxických kalů z ostravských lagun. 110 tisíc tun ropného odpadu na sever Čech převezla firma Geosan Group na přelomu let 2011-12. Vyskladnit a spálit jich teď zbývá něco přes 4 tisíce tun.

Prasklá voda ve škole v Borotíně

Provizorní místa k výuce a stravování musela pro své žáky zařídit Základní škola v Borotíně u Tábora. Nedávno ji totiž vytopila voda. A teď se ve třídách na zdech objevila plíseň, navíc mají poškozené i zařízení v kuchyni.

Kolapsy na horách

Královéhradecký kraj chce nakoupit 10 automatických defibrilátorů a vybaví jimi nejhůř dostupné části Krkonoš a Orlických hor: Přibývá totiž připadů, kdy tam lidi postihne náhlý kolaps.

Rekonstrukce starých autobusů

Dopravní podnik v Českých Budějovicích průběžně rekonstruuje staré historické vozy. Posledním zrekontruovaným modelem je trolejbus 15Tr.

Slovanská epopej patří Praze

Slovanská epopej patří definitivně hlavnímu městu. Potvrdil to Městský soud v Praze, když zamítl odvolání Johna Muchy. Příbuzný autora obrazů Alfonse Muchy teď chce podat ještě dovolání - Praha podle něj nesplnila umělcovu podmínku postavit pro plátna spe

V Dubé na Českolipsku se pustili do rekonstrukce unikátní sušárny chmele.

Jedná se o jedinou dochovanou stavbu svého druhu v celém Česku a významnou technickou památku. Chátrající sušárna patří městu, které ji chce přeměnit v turistické lákadlo.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD