Rozpadající se areál Tesly v Pardubicích láká investory. Město ho chce prodat do konce roku, kraji se ale nelíbí záměry investorů. Areál zatím slouží výcviku výsadkářů; Vítězem ankety řidičů Nejhorší díra roku 2017 se už potřetí stala pražská ulice U Seřadiště. Opravit se ji nedaří kvůli majetkoprávním sporům; U Svitav vzniká velká suchá nádrž, tvz. poldr, která by měla před zatopením ochránit oblast města u Studeného potoka.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Povinně do školky

5-tileté děti letos poprvé musí povinně chodit do mateřských ško. Těm to přináší novou administrativu - mj. proto, že musí evidovat jejich docházku. Jenže praxe je taková, že tisíce dětí, pro které by docházka měla být povinná, do školek od září stejně ne

Předškoláci na Ústecku

V Mostě pro vyhledávání předškoláků využívají terénní sociální pracovníky: Pro ty je to často detektivní práce. A mají zkušenost, že rodiče mnohdy vůbec nevědí, že jejich dítě musí do předškolního ročníku školky chodit.

Nejhorší silnice v Česku

Pražská ulice U Seřadiště, mezi Vršovicemi a Michlí, v Česku, zdá se, nemá konkurenci - tak špatnou má pověst. Už 3.rok po sobě, v uvozovkách, "vyhrála" anticenu o nejhorší silnici.

Causa Nečesaný po čtvrté

Krajský soud znovu projednává obžalobu Lukáše Nečesaného z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích.

U Svitav vzniká obří poldr

U Svitav vzniká obří poldr, který má zabránit lokálním a bleskovým povodním. Zadrží i stoletou vodu.

Začíná oprava sportovní haly v České Třebové

Začíná oprava sportovní haly v České Třebové. V lednu se tam zřítila střecha, nové vazníky začnou stavba usazovat ve čtvrtek.

V Chebu otevřeli druhou největší logistickou halu v ČR

Německá firma z ní bude zasílat zboží objednané na internetu do sedmi evropských zemí. Investoři mají o chebskou zónu zájem i přesto, že pracovní trh je vyčerpaný.

České Budějovice investují do sportu

České Budějovice chtějí víc podporovat profesionální sportovní kluby, které reprezentují město na nejvyšší úrovni - hokejisty, fotbalisty a volejbalisty. A to formou vlastní reklamy.

Cvičný požár na diskotéce

Složky záchranného systému Plzeňského kraje dnes měly cvičení a zkoušely součinnost při jednom z vůbec nejnáročnějších zásahů, jaký by hypoteticky mohl nastat - při požáru hudebního klubu v podzemí.

Archeologové v Solnici

Na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích tento týden vrcholí archeologický průzkum historické Solnice. Středověká budova byla desítky let nevyužívaná, nový soukromý majitel ji teď chce proměnit v restauraci. Před příchodem dělníků ale na místo doraz

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD