V Českých Budějovicích pokračuje výstava Země živitelka. Dnes budou za účasti ministra zemědělství předány ceny nejlepším živnostníků na venkově a profesním spolkům. Přehrada Rozkoš ve východních Čechách má svůj maják. 14 metrů vysokou věž postavili nadšenci z královéhradeckého jachtklubu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Vlakové spojení do Německa

Výstavba vysokorychlostní železniční trati z Prahy do Drážďan a vůbec lepší vlakové spojení Česka se západní Evropu.

Odškodnění pro zemědělce

Na 12 miliard korun - jsou předběžně vyčíslené ztráty v zemědělství - po mrazech uplynulé zimy a dlouhodobém suchu.

Nové modré zóny

Petřiny, Střížkov nebo Motol - hned v 9-ti pražských lokalitách od zítřka přibudou nové modré parkovací zóny pro rezidenty: Týká se to desítek ulic v Praze 5, 6 i v 8.městské části. Od víkendu tam bude moci parkovat jen ten, kdo si zaplatí příslušné opráv

V Libereckém kraji se cestující dočkají prvního železničního úseku, na kterém můžou vlaky jezdit víc než stokilometrovou rychlostí.

Vznikl díky rekonstrukci nádraží v České Lípě. Od září můžou vlaky z České Lípy do Zákup zrychlit na 120 kilometrů v hodině.

Středním školám chybí studenti

Protože do středních škol nastupují slabší populační ročníky, celá řada studijních a učebních oborů se v nadcházejícím školním roce vůbec neotevře.

Prázdniny v továrně

Děti zaměstnanců pozvaly na prázdniny do výroby strojírny Junker v Holicích na Pardubicku.

Město lidem, lidé městu

Historické centrum Českých Budějovic dnes ožilo festivalem Město lidem, lidé městu. Auta v ulicích vystřídal živý trávník a stromy. Veřejný prostor zaplnili divadelníci, muzikanti i místní prodejci. Akce se koná už popáté a letos se rozšířila i do dalších

Přehrada Rozkoš na Náchodsku, často přezdívaná východočeské moře, má teď i svůj maják.

Postavili ho nadšenci z tamního klubu jachtařů, kteří si tak splnili dlouholetý sen.

Koupání na vlastní riziko

Kvalita voda ke koupání v Pardubickém kraji se začala rychle zhoršovat. Sinice hygienici objevili i tam, kde se nimi nikdy v uplynulých letech problém nebyl.

Záchrana továrny

Patří k nejvýznamnějším průmyslovým památkám Krkonoš, přesto byla roky opuštěná a jenom chátrala. Teď ale Dixova brusírna dřeva v Temném Dole znovu ožívá. Má nového majitele, který se rozhodl sto padesát let starou továrnu nejen zachránit, ale taky upravi

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD