V Hradci Králové začíná mezinárodní hiphopový festival Hip Hop Kemp. Jde o jeden z největších hiphopových festivalů v Evropě, který navštíví cca 20 000 lidí. V Ústí nad Orlicí bude od září jezdit městská hromadná doprava. Město zavádí dvě linky, které obslouží okrajové části a zlepší dostupnost vlakového nádraží.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Doplatky na bydlení

Od července platí novela zákona o hmotné nouzi. Mimo jiné umožňuje obcím a městům zrušit doplatek na bydlení v konkrétních místech. Někteří starostové ze severních Čech už o tom, kvůli problémům ve vyloučených lokalitách, uvažují.

Yveta Tomková, starostka MO-Neštěmic

Dalším místem, kde je diskuse o omezení doplatků na bydlení aktuální, jsou Neštěmice - městský obvod Ústí nad Labem.

Povinné čipování psů

Od roku 2020 by měli všichni psi mít povinně čip. Počítá s tím novela veterinárního zákona, kterou schválili senátoři. Zákonodárci si od opatření slibují, že pomůže v boji proti nelegálním množírnám.

Čipování psů na venkově

Nová povinnost má platit i v těch nejmenších obcích v zemi. Jako jsou třeba Novosedly nad Nežárkou.

Martin Cidlinský z Povodí Ohře

Host ve vysílání.

Vzpomínka na povodně

Povodeň, která před patnácti lety ohrožovala města na Labi, se během 17.srpna 2002 začala přesouvat dál na sever a do Německa.

Živý vstup Dušana Vrbeckého

Na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě se může hrát hokejová extraliga. Licenční komise svazu dnes schválila úpravy haly udělané právě kvůli podmínkám nejvyšší domácí soutěže. Jihlava si postup do extraligy vybojovala v jarní baráži.

Silnice Přílepy

Dopravní situace v obci Velké Přílepy je zoufalá. Denně tam projíždí tisíce aut i kamionů. Jedním z řešení je přeložka silnice II/240, která je součástí propojení dálnice D7 a D8.

Začíná Letní Letná

Čtrnáctý ročník festivalu nového cirkusu představí v pražských letenských sadech ty nejlepší české i zahraniční soubory.

Další město s MHD

V Ústí nad Orlicí začne od září jezdit hromadná doprava. Rozšíří tak počet desetitisícových měst, kde jsou takové spoje v provozu.

Hip-Hop Kemp

Začíná na letišti v Hradci Králové, potrvá do neděle.

Vyhlídkový týden Lucerny

Střecha paláce Lucerna se dočasně otevírá veřejnosti. Výsledek první etapy rekonstrukce teras si můžete prohlédnout do 23. srpna.

Nová lanovka v Černém Dole

Léto ještě zdaleka nekončí, přípravy na zimní sezónu ale běží na plno. Na horách rostou nové lanovky i sjezdovky. Nejvíc v Krkonoších. Třeba v Černém Dole dnes usazovali poslední sloup nové čtyřsedačkové lanovky na Špičák.

V Liberci začala další etapa rekonstrukce kostela sv. Antonína Velikého

Stojí v samém centru města a jedná se o nejstarší památku a také první kamennou stavbu v Liberci. Práce za víc než 11 milionů korun jsou rozdělené do tří let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD