UJEP v Ústí nad Labem plánuje v areálu kampusu výstavbu Centra přírodovědných a technických oborů. Proti je Spolchemie, podle níž by byla budova v tzv. zóně havarijního plánování. V přírodní rezervaci Písečný vrch v Českém středohoří vypustí větší populaci syslů. Jde asi o sto jedinců a přírodovědci je budou vysazovat do míst původního výskytu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Kontroly České obchodní inspekce

Kontroloři Obchodní inspekce se dnes zaměřili na prodej ovoce ve stáncích na ulicích a před nákupními centry.

ČOI kontroluje míry piva na cyklostezkách

Česká obchodní inspekce se v létě zaměřuje také na kiosky a restaurace na trasách cyklostezek. Celorepublikově totiž chodí řádově stovky stížností právě na služby těchto podniků.

Odvolaný ředitel záchranky

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje prošla auditem; a jeho výsledkem je odvolání ředitele Vladimíra Hadače.

Vzpomínka na povodně 2002

Přesně 15 let je to v tyto dny od největších povodní v novodobé historii Česka.

Požár teplárny

Noční požár teplárny na okraji Plané nad Lužnicí neskončil uhašením ohně - z obav před hrozícím pádem komínu dostali zaměstnanci některých firem v okolí volno.

Zloději starožitností

Záběry, které teď vidíte, pořídila slovenská policie: Jsou ze zatýkání dvou mužů z gangu, který je podezřelý z krádeže historických obrazů a soch z domu soukromého sběratele ve Valči na Karlovarsku před dvěma roky.

Senioři uspěli, dům jim zatím město nezboří

Rebelující senioři se zatím z domu stěhovat nemusí, město zrušilo výběrové řízení na demoliční firmu. Dům možná zůstane stát.

Jak Praha čerpá dotace

Ministerstvo pro místní rozvoj kritizuje Prahu za to, že nečerpá evropské dotace. Pokud stav nenapraví, může o peníze úplně přijít.

Začíná Brutal Assault

V pevnosti Josefov u Jaroměře začal metalový festival Brutal Assault: Sjíždějí se na něj příznivci nejtvrdších hudebních stylů.

Spolchemii vadí univerzita

Spolchemie v Ústí nad Labem si nepřeje, aby v její blízkosti vyrostla nová univerzitní budova - až tak, že se o to soudí.

O tom jak bude ve Velkém Meziříčí vypadat náměstí by mohli rozhodnou lidé v referendu.

Občanská iniciativa předala radním téměř 2000 podpisů obyvatel, kteří s referendem souhlasí.

Příměstské tábory táhnou.

Cena je pro rodiny s dětmi dostupná. Zájem je ale větší než nabídka.

Val na Spořilově

Obyvatelům pražského Spořilova se po 10 letech stížností uleví od hluku z nedaleké silnice, kvůli které doplácejí na to, že v tomto úseku stále nebyl dostavěný Pražský okruh.

Vypouštění syslů

Dříve nechtěný škůdce, teď kriticky ohrožený a na poslední chvíli zachraňovaný zvířecí druh: To je sysel. V Česku žije na posledních 36 místech, celkem tu těchto zvířat není víc než 5 tisíc.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD