ZOO v Ústí nad Labem patří mezi nejméně navštěvované zoologické zahrady v ČR. Nově jmenovaný ředitel Roman Končel chce proto rozšířit nabídku, mj. o pavilon tučňáků. Veselí nad Lužnicí pracuje na vlastním povodňovém plánu. Jeho součástí má být povodňový plán vlastníka každé ohrožené nemovitosti.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Rok aplikace Záchranka

Už přes 400 tisíc lidí si v Česku do mobilu stáhlo aplikaci Záchranka. V provozu je něco víc než rok a její využití opravdu může zkrátit dojezdovou dobu záchranářů k pacientovi.

Další užitečné aplikace

A další podobné mobilní aplikace čím dál častěji usnadňují životy řidičům i obyvatelům měst. Závady v ulicích i na silnicích mohou lidé pomocí chytrých telefonů hlásit radnicím například v Českých Budějovicích, Českém Krumlově i v Písku. Službu přitom vyu

Městská policie Praha 1

Městští strážníci v 1. pražském obvodu zatím v tomto roce udělili míň pokut a řešili míň přestupků než za stejné období loňského roku - a to výrazně míň, o celou polovinu: Jejich ředitel Miroslav Stejskal je kvůli tomu ostře pokáral v dopise.

Živě ve studiu: ředitel MP Praha 1

O situaci u strážníků v Praze 1.

Na uhlí jsou ve skladech fronty

Ceny uhlí zůstávají stejné jako v loňském roce. topiva ale začíná už teď být nedostatek a na podzim bude ještě hůř.

Laboratoře čekají na sály

Nové laboratoře v nemocnici ve Dvoře Králové n. L. jsou hotové, zda je doplní nové operační sály, aby laboratoře měly smysl, kraj zatím nerozhodl.

Zastřešení Spořilovské spojky

Hluk a emise. Problémy, které dlouhodobě trápí obyvatele Spořilova. Starosta Prahy 4 teď žádá vládu o čtyřmiliardovou dotaci na zastřešení Spořilovské spojky. Lidé by díky tomu navíc získali víc zeleně i lepší spojení do centra.

Dopravní kolaps v Křižanově

V centru, kde se protínají velmi frekventované hlavní silnice, se zpožděním začaly opravy a provoz na všech čtyřech příjezdech musejí řídit semafory. Auta tady kvůli hustému prázdninovému provozu a také žním musejí čekat v dlouhých kolonách.

Zelená linka pro Hradec

Ekologicky a zadarmo – tak budou moct už brzy cestovat centrem města lidé v Hradci Králové. Radnice zavede takzvanou „zelenou linku“ – elektrobus, který má obyvatele krajského města naučit, že kvůli krátkým cestám centrem nemusí nutně sedat za volant.

U obce Zámostí-Blata v Českém ráji na Jičínsku se koná tak trochu jiný dětský tábor.

Už desátým rokem ho pořádá Diaklub z Nové Paky a jak napovídá název, je určen pro děti s cukrovkou.

Špindlerův Mlýn proti reklamám

Reklamní cedule, billboardy nebo obyčejná áčka doslova na každém kroku - to je první, čeho si všimnou návštěvníci Špindlerova Mlýna. Reklam je po městě tolik, že už vadí i místním.

Konec Kováku

Město Chrastava se možná konečně dočká souhlasu ke zbourání vybydleného paneláku, známého jako Kovák.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD