První okradené návštěvníky řeší policie v autokempech na Jičínsku. Provozovatelé kempů mj. nabízejí zdarma odložení věcí do trezorů nebo uzamčení kol. V Plzni je široko daleko jediná zubní pohotovost. Dojíždějí sem také lidé z Karlovarského kraje a ze směru od Českých Budějovic.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Jak funguje pohotovost v Plzeňském kraji

Chybějící chirurgickou pohotovost na Tachovsku nahrazují výjezdy rychlé záchranné služby. Za zubařem ve večerních hodinách a o víkendu pak lidi z celých západních Čech musí až do Plzně.

Provoz zubní pohotovosti na Karlovarsku

Provoz pohotovosti na Karlovarsku je časové omezený. Nejhorší situace je u té zubní. Po uzavření ordinace musí pacienti v nouzi až do sousedního Plzeňského kraje.

Jaderná elektrárna Dukovany otevřela na 24 hodin své brány návštěvníkům

Živý vstup redaktora Radovana Daňka z jaderné elektrárny Dukovany.

Dopravní nástrahy

Blíží se druhý prázdninový víkend a Češi opět vyrážejí na cestu k moři nebo od moře. Už zítra se totiž v Chorvatsku a Itálii střídají turnusy prázdninových pobytů. Jedna z nejrušnějších tras do těchto zemí vede přes jižní Čechy.

V Pardubickém kraji začala kampaň zaměřená na bezpečnost letního provozu na silnicích

Jde o společný projekt regionu, policie a Besipu. Už na začátku prázdnin akci předcházely častější policejní kontroly. Teď je následují emotivní billboardy podél silnic.

Pomoc vesnickým obchodům

Jak zachovat malé venkovské obchody - o tom, se v Sudoměřicích u Bechyně radilo 50 jihočeských starostů.

Bouřky a kroupy

Pro celé Česko dnes až do půlnoci platí výstraha před silnými bouřkami, které by někde mohly být provázené nárazy větru nebo krupobitím.

Pohřbí skatepark vandalové

Náchod možná přijde o jediný skatepark, který ve městě mají. Radnici už dochází trpělivost s vandaly. Ti se tam totiž scházejí častěji než sportovci. Neustálé problémy s pořádkem a zničené vybavení už se městu řešit nechce.

Kontroly na německých hranicích

V souvislosti se summitem G20 v Hamburku německá policie kontroluje hranice s Českou republikou. Jedno ze stanovišť měla dnes i na dálnici D8.

Přístupné památky

Víc památek přístupných tělesně handicapovaným - má být výsledkem dohodnuté spolupráce Národního památkového ústavu a Národní rady osob se zdravotním postižením.

Skončil festival Rock for people

Skončil Rock for people, jeden z největších tuzemských festivalů, navštívilo ho 25 tisíc lidí.

Konec festivalu

Autor reportáže Erik Knajfl teď z festival parku živě.

Oprava Jakobínky pokračuje

V Rožmberku nad Vltavou pokračuje unikátní rekonstrukce středoveké věže Jakobínky. Práce prováděné podle středověkých postupů se oproti původním plánům o další rok protáhnou.

Nový workoutový park pro handicepované

Ve sportovně relaxačním centru v Hluboké nad Vltavou je nové workoutové hřiště - oficiálně jediné v republice, kde můžou společně sportovat zdraví i handicapovaní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD