Litvínov se chystá utratit přes 70 milionů korun za demolici a následnou stavbu nového mostu. S dotací nepočítá. V současné době se pracuje na projektové dokumentaci. Majitelé koní na Vysočině se stěžují na letošní nedostatek sena. Obávají se citelného růstu cen. Nedostatek sena je zřejmě jedním z důsledků sucha.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Spor o díru za téměř 2 milardy korun v Plzni

Velká nevyužitá plocha, známá jako Obří díra, by snad konečně mohla zmizet z centra Plzně: Vznikla zbouráním kulturního domu Invest - poté, co obyvatelé v referendu odmítli nové obchodní centrum Corso, které mělo vzniknout na jeho místě.

Uctění obětí komunismu

Na čestném pohřebišti v Praze-Ďáblicích si dnes lidi připomněli památku obětí komunismu: Pohřbených jich tam je několik tisíc - identifikovat se ale dodnes podařilo jen dvě stovky z nich:

Po stopách Ležáckých dětí

Školáci z měst a obcí kolem Ležáků se dnes vypravili na už tradiční pouť do polského Chelmna.

Ve výrobní hale v Nýrsku uniklo dvě stě litrů chemikálií

Dvě stě litrů jedovatého isokyanátu dnes ráno uniklo ve výrobní hale společnosti Greiner Aerospace v Nýrsku. Na místě zasahovaly čtyři desítky hasičů. Nebezpečná látka se naštěstí nedostala ven z haly a neohrozila tak spodní vody ani ovzduší.

Chovatelé koní a dobytka si stěžují na letošní velký nedostatek sena

Mnohde žijí farmy jen z loňských zásob. Letos se totiž neurodily ani jetele a vojtěšky, proto stoupá i cena senáží. Situaci u chovatelů zjišťoval Radovan Daněk.

Klánovický vrah

Na 25 let do vězení poslal Městský soud v Praze padesátijednaletého vraha Oldřicha Konráda. Poté, co už v minulosti jednoho muže postřelil a dopustil se mnoha vloupání, zastřelil v Klánovickém lese třiatřicetitiletého amatérského hledače pokladů s detekto

Č. Budějovice: Oprava mostu má zpoždění

Už v květnu měla v Českých Budějovicích začít oprava mostu na jedné z hlavních výpadovek - silnici E55. Zatím se ale nepracuje a nikdo ani neví, kdy se to změní. Opravu je přitom potřeba stihnout do prosince.

Kasárna Karlín

Karlínská Kasárna v Praze. Pětipodlažní komplex, který patří Ministerstvu spravedlnosti, který se stát v minulosti neúspěšně pokoušel prodat, teď nabízí sportovní a kulturní vyžití. Právě pro ty účely má být v příštích letech k pronájmu.

Budapešťský cikánský orchestr

Festival Smetanova Litomyšl je ve své druhé polovině. Očekávané vystoupení Budapešťského cikánského orchestru bylo vyprodáno za hodinu.

Vrchol hory Šerlich v Orlických horách nedaleko Masarykovy chaty by měl mít novou dominantu.

Vyhlídkovou věž s observatoří, kterou chce těsně u česko-polské hranice postavit investor z Polska.

V Jablonci nad Nisou začalo Mezinárodní trienále skla a bižuterie.

Prezentují se na něm skláři, umělci a studenti z dvanácti zemí. Projekt navazuje na tradici slavných bižuterních výstav z druhé poloviny minulého století.

Archeolové zkoumali místo úkrytu relikviáře sv. Maura

Kaple Navštívení Panny Marie na hradě v Bečově na Karlovarsku odhalila nejen stavební historii, ale i kosterní pozůstatky ze 14. století. Průzkum byl poslední před plánovaným zpřístupněním hradu pro veřejnost.

Kroužkování čápů

Na jihu Čech začalo kroužkování čápat. Ornitologové chtějí navštívit téměř 70 hnízd po celém kraji. Co do počtu čapích mláďat vědci považují letošních rok za vydařený. Díky silné populaci dospělých ptáků, přívětivému počasí a dostatku potravy se vylíhlo v

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD