Pražský magistrát začne připravovat výstavbu bytových domů pro účely dostupného bydlení. Byty by měly sloužit zejména pro ekonomicky či generačně znevýhodněné skupiny obyvatel. Nemojov na Královédvorsku byl před pár dny kvůli napouštění bazénů téměř bez vody. V obci proto platí po celý červen vyhláška, která omezuje užívání vody jen pro pitné a hygienické účely.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Akvarista bez vody

V Nemojově u Dvora Králové nad Labem platí zákaz užívání vody z veřejného vodovodu k jiným účelům než k pití a hygieně. Důvodem je nedávné hromadné napouštění bazénů.

Komplikace kvůli suchu

Sucha a vedra komplikují také těžbu uhlí a kaolinu. V dolech se na vysušených cestách zvedají za projíždějícími auty oblaka prachu. Aby se nedostala do okolních měst, projíždějí na dně dolů téměř bez přestání kropící vozy.

Teplotní rekordy

Teplotní rekordy dnes padly na 28 stanicích ze 144.

Platy manažerů nemocnic

Jihočeské nemocnice mají díky jinému systému vyplácení managementu ušetřit až 24 milionů korun ročně. Nový koncept hospodaření dnes nadpoloviční většinou vzali na vědomí krajští zastupitelé.

Host ve studiu

Předsedkyně holdingu Jihočeských nemocnic Zuzana Roithová /KDU-ČSL/.

Dostupné byty v Praze

Praha chce postavit nové bydlení pro sociálně slabé - třeba matky samoživitelky nebo seniory. A využít by se mělo také pro takzvané potřebné profese - pro zdravotníky, policisty nebo učitele.

Rozsudek v kauze šíření HIV

Za vědomé šíření viru HIV by měl Zdeněk Pfeifer strávit 11 a půl roku za mřížemi. O tom, že je infikovaný, se dozvěděl v roce 2013.

Živý vstup Iva Brániše

Dvaadvacetiletý Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení.

Gripeny se stěhují do Pardubic

Armádní Gripeny se na příští dva měsíce stěhují do Pardubic. Na čáslavském letišti začínají opravy pojezdových drah.

Společnosti shání německy mluvící techniky

Zahraniční společnosti v Plzeňském kraji shánějí technické zaměstnance s němčinou. Na Střední průmyslové škole strojnické v Plzni proto zavedli nepovinný kurz.

Útok na muže v metru

Policie pátrá po dvou mladících, kteří napadli muže na nástupišti metra ve stanici Muzeum.

Řeka místo koupaliště

Stavbu moderního aquacentra si nemohou dovolit. A tak menší města na východě Čech podporují letní koupání v řekách. V Jaroměři mají u Úpy sluneční lázně.

V Klatovech si dnes připomněli 75 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha

Desítky lidí uctili památku obětí Heydrichiády v nedalekém Spáleném lese na bývalém popravišti. A poprvé i na klatovském hřbitově. Tady jsou nově uloženy nevyzvednuté urny téměř třiceti popravených.

Z Přelouče do libereckých Vratislavic zamířil časně ráno legendární stíhací letoun MIG 21 MF

Stane se z něj letecký simulátor. Cesta na podvalu trvala dvě a půl hodiny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD