Město Telč na léto zakáže parkování v centru města. Snaží se tak omezit množství řidičů, kteří jízdou přes centrum narušují pořádání tamních akcí. Již týden platí protikuřácký zákon. V jedné z kolínských hospod např. zákazníkům půjčují elektronické cigarety, jež si mohou v případě zájmu odkoupit.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Týden protikuřáckého zákona v Praze

Bez cigarety v restauracích, barech a kavárnách. Už týden platí v Česku protikuřácký zákon. V Praze začalo do tradičních pivnic chodit víc nekuřáků a strážníci řeší větší množství případů narušování nočního klidu.

Protikuřácký zákon ve středních Čechách

Některé podniky si stěžují na úbytek zákazníků nebo hledají cesty, jak o ně nepřijít.

Turisté v centru Telče už nezaparkují

Radnice zpřísnila vjezd na náměstí kvůli bezohlednosti řidičů.

Jihočeská kandidátka ČSSD zatím zůstává beze změn

Pět kandidátů sice včera avizovalo odchod - 2 z Českokrumlovska a 3 ze Strakonicka - své rozhodnutí ale zatím nepotvrdili. A krajská ČSSD je i nadále bez lídra.

Z bazénu hotelu Thermal se stávají ruiny

Rok a půl po jeho vypuštění chátrá a je terčem vandalů. Ti nedávno stěny bazénu posprejovali.

Jihlavě se osvědčily cyklosčítače

Město už podle nich plánuje nové cyklotrasy a cyklostezky. Například se ukázalo, že stále víc lidí využívá kolo pro cestu do práce, a tak město už připravuje i novou cyklostezku i do průmyslové zóny Pávov.

Jak se kradou kola v Hradci

Cyklistům sezóna začala, začala ale taky zlodějům kol. Třeba v Hradci Králové jich podle policejních statistik zmizí každý rok přes tři stovky. Ve skutečnosti je to ale zřejmě několikanásobně víc. Řada lidí totiž krádež ani nenahlásí.

Pardubice ruší plánovanou stavbu bazénu

Stavbu plaveckého bazénu v Pardubicích radnice odložila a zrušila taky veřejnou soutěž.

V Plzni teď malým sportovním klubům rozdává peníze město ze svého rozpočtu

Musí ji využít na investice do svého majetku - na opravy a výměny zařízení, která dosluhují nebo jsou v havarijním stavu.

Chystá se soutěž Vesnice roku

213 obcí z celé republiky se chystá na letošní ročník Vesnice roku. Přípravy jdou do finále, krajská kola právě začínají. Nevíce přihlášených obcí je v Pardubickém kraji.

Přesunutý kostel v Mostě oslaví v červnu 500 let

Památku, která měla být zbourána kvůli těžbě uhlí, zachránil před víc než 40 lety unikátní přesun. Ten je dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů. Přepravu nejtěžšího předmětu po kolejích teď přímo v kostele připomíná pohyblivý model.

Litomyšl otevřela nově zrekonstruované nábřeží řeky Loučné

Unikátní prostor nabízí umělecky ztvárněné dětské hřiště i pavilon pro kulturní akce.

Bývalý vládní letoun Tupolev 154m si mohou nově prohlédnout návštěvníci muzea letadel ve Zruči

Sběratel Karel Tarantík se teď pustil do oprav letadla, kterým cestovali poslední prezidenti. Uvnitř se zachovala původní kabina, část pro ochranku i VIP salonek.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD