Ve Světlé nad Sázavou začíná Sklářské sympozium. Veřejnosti se představí kompletní výkvět českého uměleckého sklářství. ČEZ testuje využití dronů při kontrole vedení v nedostupném terénu. Jde především o vrchní strany vodičů vysokého napětí, jež nejsou v kopcovitém terénu při běžné kontrole vidět.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

V liberecké Severochemě začaly sanační práce.

Pondělní mohutný požár způsobil škody odhadnuté na sto milionů korun. Vyšetřování může trvat ještě několik měsíců. Část zaměstnanců zatím stále nemůže do práce.

Pivovary a registr smluv

Pivovary v majetku měst, obcí i státu netrpělivě čekají na konečnou podobu zákona o registru smluv. Mezi nimi například i dva jihočeské v Českých Budějovicích a ve Strakonicích. Zatímco ten první národní si původně vymohl výjimku, měšťanský měl dál smlouv

Interna v Sedlčanech končí

Nemocnice v Sedlčanech, vedená soukromým provozovatelem, neobnoví provoz interny. Ta kvůli nedostatku lékařů přestala fungovat už v prosinci.

Krkonoše přišly o jedno z pěti hnízdišť kriticky ohroženého sokola stěhovavého.

A to kvůli neukázněným horolezcům, kteří ve východní části národního parku opakovaně lezli na skálu osídlenou právě párem sokolů.

Trať Pardubice-Chrudim

Společný a jednotný odpor měst a obcí proti plánované železniční trati mezi Pardubicemi a Chrudimí přiměl SŽDC, aby od už rozpracovaného projektu ustoupila a začala hledat jiné řešení.

V Plzni začal druhý ročník Dronfestu

Jediná přehlídka bezpilotních letounů v Česku. Plzeň vloni dostala jako první město v republice licenci na provozování dronů. Jejich využití v praxi i exhibiční závody uvidí na dvoudenní akci kolem osmi tisíc návštěvníků.

Drony chrání rozvody elektřiny

A teď jeden konkrétní příklad možného využití dronů podrobněji. Např. při prevenci poruch v rozvodech elektřiny - kdy se s jejich pomocí kontrolují izolace elektrického vedení v nepřístupných terénech.

Nepovolené kácení dřevin

Pokuty celkem za 6,5 milionu korun loni vyměřila Inspekce životního prostředí za nezákonná kácení dřevin. Jenže ne všechna neoprávněná kácení pokutovat lze - např., když s povolením pochybí úřady - jako ve středočeském Hradešíně.

Začíná aviatická pouť

Do Pardubic dnes přilétají piloti z celé Evropy, začíná totiž 27. Aviatická pouť.

Brigády v letním období

S letními prázdninami se přiblížil i čas brigád. Kolik takových pracovních příležitostí je k dispozici na Plzeňsku.

Opuštěná budova dětských jeslí v Ústí nad Labem

Radnice městské části Střekov v Ústí nad Labem řeší, co s budovou dětských jeslí, která je už 3 roky opuštěná. Nájemce se najít nedaří a dům je ponechaný napospas bezdomovcům a vandalům.

Světelské sklářské sympozium

Do Světlé nad Sázavou se sjeli nejlepší tuzemští skláři. Dnes a zítra tady probíhá evropsky ojedinělé sklářské sympozium, kde soutěží nejlepší tuzemští brusiči skla.

Cirk Uff

Žongléři a akrobati ovládli Trutnov. Vrcholí tam sedmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu – Cirk Uff. Hraje se v přítmí šapitó i na ulicích.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD