MHD v Českých Budějovicích má nedostatek řidičů. Provoz městských autobusů a trolejbusů se daří zajistit jen díky brigádníkům. Liberec letos zpoplatní další parkovací místa, kde lidé zatím parkují zdarma. Půjde o šest ulic převážně v centru města, kde by se měly automaty objevit do prázdnin.

Obsah dílu

Liberec v centru zpoplatní 180 dosud bezplatných parkovacích míst

Nová parkoviště se ve městě plánují, budou ale hotová až za několik let

Parkování v nemocnicích

Bolavá záda byla důvodem, proč se Jiří Haramul hned po ránu vypravil na ošetření do nemocnice. Na neurologickém oddělení čekal několik hodin na vyšetření. Celkem v nemocnici strávil 7 a půl hodiny. Když pak v podvečer vyrážel domů, u parkovacího automatu

Vznikající jihočeská koalice si rozdělila mandáty

Post hejtmana bude mít ČSSD, náměstka uskupení Pro jižní Čechy.

Kvůli únorovým explozím v Poličských strojírnách podali hasiči trestní oznámení

Hasičský záchranný sbor podal trestní oznámení kvůli sérii explozí v Poličských strojírnách. Firma jedná s Pardubickým krajem o vlastní hasičské jednotce.

Dopravní podnik v Českých Budějovicích hledá nové řidiče

Dopravní podnik Českých Budějovic nemá dost řidičů: Tři desítky jich dlouhodobě marodí a aby nedošlo k omezení provozu, musí je nahrazovat brigádníci.

Jak se osvědčuje Pošta Partner?

Česká pošta už na víc než třech stovkách míst uzavřela smlouvy o tom, že tam za ni poštovní služby provozují samy obce, soukromníci nebo třeba obchody. Hned několik poštovních poboček v jižních Čechách zavedla milevská Jednota.

Město pro byznys

První 3 místa v celorepublikovém výzkumu s názvem Město pro byznys získala města z Vysočiny.

Hasiči trénují na nebezpečné jezy

Ocelová oka na kotvení lan nebo stupadla dosud hasiči zkoušeli jen na cvičných jezech. Teď poprvé ale zásahy trénují přímo na rizikových místech.

Každý třetí divočák odlovený na Šumavě vykazuje nadlimitní hodnoty radioaktivity

Zvířata se totiž živí jelenkou obecnou – houbou, která je schopná zadržovat velké množství radiace z půdy. Ta se na Šumavu dostala po havárii Černobylu. Odlovené kusy musí vedení parku likvidovat v kafilériích. To stojí ročně kolem šedesáti tisíc korun.

50 let od EXPO 67

Přesně před 50 lety otevřeli na světové výstavě v kanadském Montrealu čs.pavilón, dílo architektů Řepa-Pýcha.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD