Obec Ostředek na Benešovsku dostane od ŘSD odškodné 6 milionů korun. Peníze jsou za přítomnost soli v pitné vodě. Ta se do podzemních vod dostává v zimě z posypů přilehlé D1. Sušická nemocnice ruší klasickou chirurgii, bude pouze ta jednodenní. Příčinou je nedostatek chirurgů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Dnes v Ústí nad Labem začal soud s únoscem dětí z Litoměřicka

Šestnáctiletého chlapce a o tři roky mladší dívku unesl Zdeněk Hryščenko loni. Podle obžaloby měl zbraň a vyhrožoval jim zabitím. Ve speciálně upravené garáži je držel 10 dní. Případ sledovala Renata Myslíková.

V sušické nemocnici končí akutní a úrazová chirurgie

Od května ji má nahradit tzv. chirurgie jednodenní. Důvodem je nedostatek lékařského personálu. S novým týmem chirurgů chce nemocnice navýšit počet některých zákroků. Zároveň ale jiné typy operací už nebude nemocnice provádět.

Průzkum na D11

Začal archeologický průzkum na trase D11 z Hradce Králové do jaroměře. Délka: 23 kilometrů. Cena: 789 miliónů korun včetně zemních prací.

Dotace na domácí čističky odpadních vod

Ministerstvo životního prostředí rozděluje dotace na domácí čističky odpadních vod. Peníze mají pomoct hlavně menším obcím bez kanalizace.

Kauza Jihočeské krajské koalice

Jihočeskou krajskou koalicí doslova otřásá kauza hejtmana Jiřího Zimoly a jeho náměstka Jaromíra Slívy. Oba si nechávají na Lipně stavět rekreační domy.

Odškodnění za sůl

V obci Ostředek na Benešovsku prosakuje do podzemních vod posypová sůl z dálnice D1. Ředitelství silnic a dálnic obci vyplatilo odškodné ve výši 6 milionů korun.

V Liberci lidé znovu stáli frontu kvůli kotlíkové dotaci.

Získat můžou až osmdesát pět procent, tedy 127 tisíc. Peníze z druhé výzvy ale vystačí jen pro 120 žadatelů. Někteří proto čekali před úřadem už od soboty.

Soutěž Zlatý erb

Soutěž Zlatý erb 2017 zná své výsledky. Jedná se už o 20.ročník celostátní soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí.

Spor o bistro v Praze 8

Restaurace s rychlým občerstvením uprostřed frekventované silnice by mohla vzniknout v Praze 8. Postavit ji tam chce soukromý investor, který už získal pro stavbu územní rozhodnutí. Místní obyvatelé i někteří politici jsou ale proti.

Týden s prarodiči na školních zahradách

Děti z MŠ v Novém Veselí na Vysočině s prarodiči upravují školní zahradu. Jde o předpremiéru celorepublikové akce, která má za cíl zkrášlit školní zahrady a zároveň naučit děti zahradní práce a poznat hodnotu potravin.

Oprava stadionu v Hradci Králové

Reálné obrysy dostává i chystaná přestavba fotbalového stadionu v Hradci Králové, kterému se pro charakteristický tvar stožárů osvětlení přezdívá „pod lízátky“.

Příběh spisovatelky Mirky Čermákové

Mirka Čermáková je regionální spisovatelka z Třebíče. Každý rok napíše jednu knihu. Sama ji pak vydá a výtisky dokonce osobně roznáší do knihoven a prodejen.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD