Sociální služby v Plzni a jejím okolím trápí personální krize. Chybějí pečovatelky i sestry. Personál je tak přetížený, protože musí stíhat práci za dva lidi. Královéhradecká radnice získala územní rozhodnutí pro přestavbu Všesportovního stadionu. Může tak zažádat o stavební povolení. Nová aréna má růst za provozu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nejasnosti kolem vzniku soukromé Montessori základní školy ve Vlásenici na Pelhřimovsku

Ministerstvo školství údajně odmítá školu registrovat, a tak zatím funguje v provizoriu. Rodiče ale chtějí děti do této školy posílat dál a jsou připraveni ji podpořit i finančně.

Ano či ne základní škole

V Úlibicích na Jičínsku čekají na sdělení ministerstva školství, zda jim povolí založit soukromou základní školu.

Host ve studiu: náměstek MŠMT Václav Pícl

O zakládání nových soukromých základních škol.

Do měst vyjely zametací vozy a uklízejí po zimě ulice

V Plzni k tomu zvlášť čistí i tramvajové tratě - v kolejích je zapadaný písek a štěrk ze zimních posypů; a hlavně auta záchranné služby, která po tramvajových pásech projíždějí, je rozviřují do okolí.

JE Dukovany zastavila neplánovaně druhý blok.

na vině je netěsnost armatury . Energetici plánují týdenní zastavení provozu.

Nedostatek pečovatelů na Plzeňsku

Sociální služby v Plzni trápí nedostatek zaměstnanců. Městský sociální ústav zaměstnává přes dvě stovky zdravotních sester a pečovatelů, kteří se starají o 450 klientů a za tisícovkou dalších dojíždí přímo domů. Tým by potřebovali posílit. Zájemci o tuto

Metro do Čakovic

Městské části na severním a severovýchodním okraji Prahy usilují o to, aby se linka metra C prodloužila. Z nynější konečné v Letňanech až do Čakovic. Už je i konkrétní plán, kde přesně by nová stanice mohla vzniknout.

Jarní výlovy rybníků

S příchodem jara začaly na jihu Čech jarní výlovy rybníků. Například Rybářství Hluboká jich má naplánováno za celý březen zhruba 30. Většina vylovených ryb poputuje do větších nádrží, kde dále dorostou. 100 tun ale zamíří i do prodeje. Ceny kaprů by měly

Oprava průtahu Náchodem

...začne v pondělí. Krajský úřad přes protesty obcí povolil uzavřít silnici 1/33 a stanovil objížďku pro kamióny od Polska.

Konec lyžařské sezóny na Vysočině

Na Vysočině končí lyžařská sezona; a provozovatelé zimních areálů si pochvalují, že byla nejlepší za posledních 5 let.

Spor kraje s autobusovým dopravcem

Pardubický kraj je předběžně dohodnutý s většinou autobusových dopravců na kompenzaci za navýšení platů řidičů. Chybí ovšem dohoda s největším dopravcem.

Kiss me, Kate na prknech Východočeské divadla Pardubice

Pardubické divadlo představuje muzikálovou komedii „Kiss me, Kate“.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD