Lesy ČR kácí v arboretu v Českém ráji některé nebezpečné stromy. Jde o místo, které každoročně navštěvují tisíce turistů. Děčínští spouští vlastní opencard. Platební kartou bude možné platit v MHD, obchodech, restauracích nebo v institucích, které přijímají platební karty.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Kauza Jiřího Zimoly

Opozice v jihočeském zastupitelstvu vyzývá hejtmana Jiřího Zimolu, aby zvážil setrvání ve funkci. Na zasedání krajského zastupitelstva se probírá kauza stavby rekreačního domu na Lipně, který tam pro Zimolu nechává stavět předseda představenstva společnos

Obce, města a kraje proti zavedení mýtného

Stát chce zavést mýtné na osmnácti silnicích prvních tříd. Proti jsou obce, města a kraje. Obávají se zvýžené zátěže kamionové dopravy na silnicích nižších tříd.

Karta děčínského dopravního podniku

Dopravní podnik v Děčíně zavádí novu platební kartu. Ta umožňuje nejenom platbu za dopravu po městě, ale poprvé v Česku si k ní cestující může přiřadit i časový kupon a koupit si jízdenku taky mimo Děčín.

Změny v územním plánu ve Starém Plzenci

Lidem ve Starém Plzenci vadí územní plán, který vzniká na radnici: Počítá totiž s výstavbou několika set nových bytů.

Starostové pro okruh

Starostové třinácti obcí ve středních Čechách a městských částí na severním okraji metropole usilují o to, aby úřady změnily plánovanou trasu pražského okruhu. Když se o ní totiž před lety rozhodovalo, vedla za pražskou zástavbou, jenže to už neplatí. Pův

Labe Arena v Račicích se připravuje na veslařské mistrovství Evropy i na mistrovství světa v kanoistice.

To bude v srpnu. Přijet má přes 80 reprezentačních týmů. Zatěžkávací závody se pak pojedou už za měsíc. Jenže v areálu se ještě staví. Cílová věž i most přes kanál.

V arboretu na Bukovině v Českém ráji kácí nebezpečné stromy

Jde o první část obnovy přírodní památky, která potrvá několik let

Novinky na památkách v Karlovarském kraji

Nová turistická sezóna začne v sobotu 1. dubna. Národní památkový ústav letos doporučil průvodcům jako hlavní téma Rok renesanční šlechty.

Školní cirkus

Netradičně zpestřit žákům výuku se rozhodla základní škola v Plané nad Lužnicí: Místo v lavicích se týden učí v cirkuse.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD