Zoologická zahrada ve Dvoře Králové odřízla rohy svým nosorožcům. Jde o reakci na útok pytláků ve francouzské zoo, kdy byl zastřelen nosorožec. Lezci z CHKO České Švýcarsko budou kontrolovat stav skalních masivů. Z těch se v minulosti uvolňovaly velké kusy skal, které několikrát ohrožovaly např. obyvatele Hřenska.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Soud v kauze tzv. Karlovarské losovačky

Krajský soud v Plzni dnes znovu rozhodoval o skutečné hodnotě karlovarské multifunkční KV arény, v níž tamní Energie hraje hokejovou extraligu.

Nadměrný náklad dorazil do cíle

Silniční dopravu ve středních Čechách znovu komplikoval nadměrný náklad, jehož transport sledujeme už od pátku. Ze strojíren v Hradci Králové do přístavu v Mělníku vezli obří nádrž na sirovodík.

Tis u Blatna čeká na milion

Dotaci ministerstva vnitra má dostat za uprchlíky v Balkové. Za peníze chce opravit silnici a vyčistit kanalizaci. Cizince do Balkové přestěhovala Správa uprchlických zařízení loni na podzim z Drahonic.

Spor o památník v Dačicích

Někteří obyvatelé Dačic chtějí, aby se pomník obětem války a holokaustu vrátil na původní nebo aspoň jiné důstojné místo. Radnice ho totiž po rekonstrukci sadu nechala přestěhovat.

Preventivní řezání rohů nosorožcům

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem začala svým nosorožcům uřezávat rohy - reaguje tím na událost z francouzské zoo v Thoiry, kde pytláci na začátku března kvůli rohovině jednoho nosorožce zabili a roh mu uřízli.

Na heliport karlovarské nemocnice může vojenský vrtulník

Výrazně to urychlí transport pacientů. Stroj ze základny v Líních obsluhuje Karlovarský kraj už roky. Musel ale přistávat jinde. Kraj proto nechal heliport staticky prověřit.

Česká lípa bronzová

800 let stará lípa v Horním Bradle na Chrudimsku získala v anketě o evropský strom roku třetí místo.

Zemědělství čeká generační obměna, studentů je ale málo

V České republice chybí mladí zemědělci, hlavně zootechnici, agronomové, ale třeba i traktoristi.

Konec šéfa Akademie věd

Stabilizace rozpočtu, lepší vnímání instituce ve společnosti, ale přetrvávající rezervy ve spolupráci se soukromými firmami - tak na sněmu své osmileté funkční období v čele Akademie věd zhodnotil končící předseda Jiří Drahoš.

Do zámeckého parku na Sychrově se návštěvníci do konce března nedostanou.

U vstupu do parku totiž opravují majestátní dvouramenné zámecké schodiště. Akce za osm milionů korun je na sychrovském zámku největší za posledních deset let. Pracovat se bude až do podzimu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD