Nemocnice v Novém Městě na Moravě začne jako první na Vysočině vydávat tzv. e-recepty. Povinně by měly být e-recepty v ČR vydávány od 1.1.2018. V kostele Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích použili vůbec poprvé k pořízení obrazové dokumentace interiérů kostela drony. Tím se výrazně usnadní snímkování těžko přístupných prostor.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Potřebují lidé přehradu Pěčín na řece Zdobnici?

V Rychnově nad Kněžnou se sešli zastánci stavby i její odpůrci.

Živý vstup Přemysla Šrámka

Přímo z Rychnova nad Kněžnou, kde je právě v plném proudu setkání zastánců a odpůrců projektu přehrady Pěčín.

Elektronické recepty se na Vysočině osvědčily

Po úspěšném odzkoušení v rámci pilotního projektu v Nemocnici Nové Město na Moravě by se ještě během prvního pololetí měly objevit také ve všech ostatních krajských nemocnicích. Povinné mají být pro všechny od 1. ledna příštího roku.

Insolvence hutí Poldi

Ztrátové kladenské hutě Poldi se zatím rozprodávat nebudou - věřitelé dnes u Krajského soudu v Praze odsouhlasili jejich reorganizaci.

Parkovací zóny v Českých Budějovicích

České Budějovice zavedou nové parkovací zóny v širším centru města už letos na podzim. Město se, údajně na žádosti místních řidičů, rozhodlo nový parkovací systém déle neodkládat. Spustí ho od 1. září.

Cheb se nezbavil bezdomovců ani po demolici domů

Počet lidí bez domova v západočeském Chebu neklesá. Podle průzkumu radnice a charitních organizací je jich zhruba 200. A to i přesto, že se vloni město zbavilo tří velkých zdevastovaných objektů, které sloužily jako jejich úkryt.

Živý vstup Lucie Pelanové

Jednání plzeňského zastupitelstva dnes bylo o poznání vzrušenější než jindy. Rozpoutala se na něm výměna názorů kvůli výstavbě nových výrobních hal v Plzni-Liticích.

Zavřené Babiččino údolí

Na dva týdny. Za pomoci těžké techniky se tam čistí a opravuje mlýnský náhon.

Kontroly EET

Už přes 12 tisíc kontrol elektronické evidence tržeb provedli celníci a taky Finanční správa. Víc než tisíc podnikatelů čelí správnímu řízení.

Litoměřice chtějí elektrifikovat veřejnou dopravu

Vyměnit chtějí všechny autobusy a přikoupit další. Teď elektropohon testují, v pronájmu mají deset elektromobilů. Radnice spočítala, že během tří měsíců provozu šlo díky nim do ovzduší minimálně o půl kilogramu prachu méně.

Uvízlý bagr v Telči se nedaří vyprostit už třetí den

Práce komplikují několikametrové nánosy bahna.

Dron v kostele

Poprvé v historii dnes letecký dron prozkoumal interiér českobudějovického kostela na Piaristickém náměstí. Unikátní záběry přitom umožní nahlédnout do míst, která jsou běžným pohledům skrytá. Detailní snímky výzdoby umístěné vysoko na stěnách se stanou s

Skladatel Josef Stradal

Ve světě býval velmi slavný, přestože doma v Česku ho lidé téměř neznají. Život hudebníka Josefa Stradala ode dneška představuje rumburské muzeum.

Šumava má za sebou jednu z nejlepších sezon

V nejvyšších oblastech ještě naposledy upraví stopy pro běžkaře. V provozu zůstávají hlavně velká střediska, kde pořád leží minimálně půl metru sněhu. Třeba sjezdovky na Špičáku budou v provozu ještě příští týden.

První vlastní muzikál Jihočeského divadla

Startuje historicky největší projekt Jihočeského divadla. Zítra uvede původní muzikál Kronikáři. Unikátní je v tom, že vůbec poprvé propojuje všechny čtyři soubory - činohru, operu, balet i malé divadlo.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD