České Budějovice by rády zpřístupnily veřejnosti Hardtmunthovu vilu a vytvořily z ní turistické lákadlo. Ve vile však dnes sídlí Dům dětí a mládeže, který by tak přišel o zázemí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Cheb a bavorský Waldsassen společně řeší nárůst dopravy

Bavorský Waldsassen protestuje proti kamionové dopravě. Auta tam míří z Česka po jihovýchodním obchvatu Chebu. Němci kvůli tomu plánují stavbu průtahu. Do té doby jim chce v řešení situace pomoct chebská radnice.

Města na Liberecku a saská Žitava chtějí více spolupracovat

Například v propagaci kultury, nabídce bydlení nebo dopravě.

Host ve studiu

Christian Rümkorf z Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Zničená silnice u překladiště v České Třebové

Podle hejtmanství by se měl na opravách podílet i majitel překladiště a město, které ho přivedlo. Hrozí i soudem.

V Plzni se protestovalo proti výstavbě montoven

V Plzeňském kraji dále poroste zájem o zahraniční zaměstnance. Na okraji Plzně, v jejím okolí a v dalších částech regionu, zejména na Tachovsku, se staví další výrobní a skladové haly.

Policie kvůli cizincům víc večer dohlíží na centrum Plzně

Do západočeské metropole přišlo za prací do průmyslové zóny Borská pole už víc než 16 tisíc cizinců. Kriminalita na území města se od té doby zvýšila o polovinu. Policie proto navyšuje hlídky v centru Plzně a víc se zaměřuje na kontroly ubytoven.

Dopady protihlukové vyhlášky

Příští týden začne v Mostě platit protihluková vyhláška - informovali jsme vás o ní podrobně v minulém týdnu. O svátcích, o nedělích a obecně po 6. hodině večer zakazuje používat hlučné stroje.

Budoucnost Hardtmuthovy vily

České Budějovice chtějí otevřít vzácnou Hardtmuthovu vilu veřejnosti a vytvořit z ní nové turistické lákadlo. V památce ovšem sídlí Dům dětí a mládeže, který s možným stěhováním nesouhlasí. Budova navíc patří Jihočeskému kraji.

Problémy s parkovištěm

Pacienti a návštěvy, které do Fakultní nemocnice v Hradci Králové přijíždějí auty, nemají kde parkovat; a vypadá to, že bude ještě hůř.

Jihlavská ZOO bude zabezpečená

zahrada uvažuje o kamerovém systému i dohledu strážníků po útoku dětí na plameňáky.

Policejní zásah v Praze

Pražští policisté dnes odpoledne zasahovali ve Vítězné ulici a to kvůli nahlášenému podezřelému zavazadlu. Místo musel ohledat i policejní pyrotechnik, který v kufříku našel nářadí.

Památky v Libereckém kraji se chystají na začátek sezony

Pro návštěvníky chystají řadu novinek.

Byt pro bezdomovce

Deset let strávil Tomáš Máša na ulici. Když ho před Vánoci vystěhovali i z azylového domu, vypadalo to s ním zle. Na podporu tohohle hradeckého bezdomovce se ale rozjela nečekaná vlna solidarity. Dnes bydlí ve svém.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD