Karlovarský kraj nepočítá v rozpočtu pro příští rok s penězi na opravu Císařských lázní. Šlo o 100 milionů korun z celkových 600 milionů, které má rekonstrukce památky stát. Pardubice zbourají městský dům u vlakového nádraží. Na jeho místě v budoucnu vznikne terminál pro linkovou dopravu.

Obsah dílu

Lesníci posilují hlídky v revírech - kvůli případným krádežím stromků

Desítky se jich ztrácí hlavně v lesích poblíž měst. Hajní uzamykají příjezdové cesty a do některých porostů instalují fotopasti. S hlídáním pomáhá i policie.

Vánoční stromky přímo z národního parku zákazníkům nabídli krkonošští ochranáři

V omezeném množství, levněji než u většiny jiných prodejců a navíc s ekologickým certifikátem.

Prodej kaprů

A k Vánocům patří vedle stromků také kapři. U sádek i v ulicích měst už odstartoval prodej. Největší zpracovatel ryb v Česku - Rybářství Třeboň, posílá na štědrovečerní stoly bezmála dvě a půl tuny ryb. U českého zákazníka skončí čtvrtina z nich. Jejich p

Karlovarský kraj vyjmul z rozpočtu peníze na Císařské lázně

Kraj chce navíc vystoupit ze sdružení, které budovu lázní spravuje. Podle karlovarského primátora tím ohrožuje rekonstrukci národní kulturní památky.

Soud s Tomášem Líbalem

Odvolací soud v Táboře dnes potvrdil tříletou podmínku bývalému řediteli litoměřické vazební věznice Tomáši Líbalovi za snahu uplatit nadřízeného - a trest ještě zpřísnil.

Už téměř 200 rodin přijelo z Ukrajiny do Česka.

Jde o krajany českými kořeny, kteří využili asistence Ministerstva vnitra pro přesídlení z Ukrajiny do České republiky. Naučit se Český jazyk, najít si práci a bydlení se v současné době snaží v Červené nad Vltavou dalších 60 osob.

Protiteroristická opatření

Kvůli pondělnímu útoku v Berlíně zvyšuje dosavadní bezpečnostní opatření i Česko - vjezdu do dolní části Václavského náměstí mají zabránit zhruba půl metru vysoké betonové zábrany. Ty se objevily i u Mírového náměstí v Ústí nad Labem. Plzeňské náměstí dok

Město Jihlava stále neví, co bude s Horáckým zimním stadionem

ěsto Jihlava stále neví, co bude s Horáckým zimním stadionem. Přitom měla původně už v příštím roce začít jeho přestavba. Místo toho se město začíná znovu zabývat i variantou vybudování multifunkční haly na zelené louce.

Propuštěný Lukáš Nečesaný

Nejvyšší soud přerušil Lukáši Nečesanému výkon 13-ti letého trestu vězení. Na výsledek dovolání tak počká na svobodě. Nečesaný byl odsouzen za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku. Při odchodu z plzeňské věznice zopakoval, že trvá na své nevinn

Nová metoda odběru plodové vody v Hradci Králové

Porodnický tým z fakultní nemocnice v Hradci Králové vynalezl nový způsob zjištění infekce v plodové vodě u těhotných žen. Odebrání plodové vody je navíc neinvazivní, bez dosud používané klasické dlouhé jehly.

Rozpad organizací ANO

Předsednictvo hnutí ANO rozpustilo dvě severočeské místní organizace - v Liberci a ve Frýdlantu. Důvodem je dlouhodobé porušování stanov a spory mezi jejich členy.

Rekonstrukce katedrály v Plzni

Jednu z dominant Plzně - katedrálu svatého Bartoloměje čeká největší oprava od 1. světové války. Velkou část nákladů pokryjí peníze z evropských fondů - jde hned o 90 %. Zbytek doplatí farnost.

Pardubice chtějí zbourat bytový dům po rekonstrukci

Pardubice investovaly do bytového domu u vlakového nádraží miliony korun, teď ho chtějí zbourat. Na jeho místě bude autobusové nádraží.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD