V průmyslové zóně Triangel staví Ústecký kraj městečko. Počítá, že tam bude zázemí pro zaměstnance ze zóny a dodavatelské firmy. V Českých Budějovicích momentálně dvě školy bojují se žloutenkou. Karanténní opatření omezují chod škol, 70 dětí je v izolaci. Upravují se rozvrhy a ruší vánoční akce.

Obsah dílu

Školy v karanténě kvůli žloutence

Omezení provozu se týkají mateřských i základních škol. Děti musí být izolované a používat desinfekci. Karanténa trvá 50 dní.

Natálie Forsterová živě

Bezmála po půl roce se zítra pro dopravu otevře opravená Korunovační ulice v Praze, jejíž uzavírka komplikovala provoz a způsobovala dlouhé stojící kolony aut.

Pracovníci vlečky netuší proč přišli o práci

Osm pracovníků železniční vlečky ve chvaletické elektrárně se obrátilo na soud. Bývalí zaměstnanci firmy AWT se ocitli v pracovně právním vzduchoprázdnu.

Rozpočty Teplic a Ústí nad Labem

Teplice plánují utratit za investice přes 360 milionů korun. Je to dvakrát víc než sousední Ústí nad Labem, které musí splatit dluh 1,2 miliardy korun.

Hodkovičky nad řekou

Obyvatelé Prahy 4 se bouří proti developerskému projektu Hodkovičky nad řekou. Na ploše 4 hektarů mají vyrůst bytové domy s 500 byty. Podle místních se taková zástavba do vilové čtvrti nehodí.

Cestující na trase mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem si od neděle ve žlutých autobusech společnosti RegioJet už jízdenku nekoupí

Jihočeský kraj soukromému dopravci na tuto trasu nechtěl prodloužit licenci, protože ze svého dotuje jiné, zastávkové spoje. Přesto se o obnovení licence RegioJetu zase jedná.

V průmyslové zóně u Žatce kraj staví město

Čtrnáct investorů tam teď zaměstnává 3500 lidí. Do tří let jich tam práci najde ale dalších 15set. Pro ně i pro zaměstnance dodavatelských firem kraj te´d v zóně staví mobilní město.

Věra hofmanová živě

V největším krkonošském zimním středisku - ve Špindlerově Mlýně zítra oficiálně začne lyžařská sezona: Nachystaných tam mají 12 kilometrů upravených sjezdovek. Po celý víkend pak bude pro návštěvníky připravený i doprovodný kulturní program, zahrnující ko

Výuka čínštiny

Čtyři hodiny týdně se učí čínsky, kdo si tento jazyk na soukromém jazykovém gymnáziu v Hradci Králové vybere k angličtině jako druhý povinný.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD