Letecká záchranka v Bechyni představí poprvé v Česku armádní vrtulníky. Již od ledna totiž záchranka v jižních Čechách postupně přechází pod armádu. První porcelánka v západních Čechách začala používat barvy bez olova a kadmia. Je to výsledek spolupráce s ekologickým sdružením Arnika v rámci kampaně Jezme bez jedů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Sníh zkomplikoval dopravu v Česku.

největší problémy hlásilo Liberecko a Vysočina

Nehoda atobusu na Benešovsku

Zřejmě kvůli uježděnému sněhu a namrzlé silnici havaroval brzy ráno u Kamberku na Benešovsku linkový autobus se sedmi lidmi. V mírné zatáčce narazil do stromu. Středně těžce se zranila jedna žena. Podle dopravní společnosti škoda na autobusu přesáhne sto

Armáda je připravena na provoz LZS v Jihočeském kraji

Armáda je připravena převzít záchrannou leteckou službu v Jihočeském kraji. Vojáci dnes na základně v Bechyni představili nově vybudované zázemí i vrtulníky, které budou v terénu zasahovat. Do převzetí letecké záchranné služby zbývá přesně měsíc.

Posun v prodeji Ďolíčku

Zastupitelé Prahy 10 dnes jednohlasně odhlasovali schválení memoranda mezi městskou částí a hlavním městem. To řeší, jak se naloží s pozemky kolem stadionu Bohemians/Ďolíček. Pozemky měla Praha 10 od magistrátu svěřené, jejich navrácení bylo podmínkou pro

Nejlepší místo pro život

Nejlépe se žije v Praze, nejhůře v Moravskoslezském kraji. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Místo pro život agentury Datang. Druhou příčku obsadil Pardubický kraj, který se na vrchol žebříčku vyhoupl z devátého místa.

Ústecký kraj: vysoká nezaměstnanost, ale dobrá zdravotní péče

Ve srovnání krajů skončil Ústecký na předposledním místě.

Zchátralé domy v Úpici

Co bude se dvěma zchátralými domy na náměstí v Úpici na Trutnovsku, není jasné ani po roce, co spor o ně začal.

Středočeský kraj bude mít vyrovnaný rozpočet

Středočeský kraj by měl v příštím roce hospodařit s rekordním rozpočtem ve výši 20,2 miliardy korun. Jeho návrh dnes schválili krajští radní. Ve s rovnání s letošním rokem počítá hejtmanství s nárůstem daňových příjmů o 900 milionů korun. Navýší proto kap

Pardubické letiště má certifikát o bezpečnosti, cestující ale stále chybí

Úbytek cestujících letos pokračoval, kvůli obavám lidí z dovolené v Turecku. Letecké společnosti by měl ale přilákat nový terminál, který bude hotový koncem příštího roku.

Oprava cyklostezky

Víc než 16 milionů korun zaplatí město Zliv za stavbu kilometrové cyklostezky, která povede směrem na České Budějovice.

Dárky pro opuštěné děti

5 tisíc přání od dětí z dětských domovů a ústavů - co by si přály dostat k Vánocům - budou letos plnit organizátoři projektu s názvem Daruj hračku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD