Obce mikroregionu Frýdlantsko získaly od SŽDC bývalou úzkokolejnou trať Heřmaničku. Pozemky chtějí využít k vybudování cyklostezky za cca 100 milionů korun. Ministerstvo vnitra rozjíždí projekt, podle něhož budou moci občané žádat o občanské průkazy i v menších městech. Pilotní projekt se měl spustit v Chlumci nad Cidlinou a Skutči. Zatím se tak nestalo. Proč?

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vyřízení občanky ve městech, kde to nyní nejde

Už žádné dlouhé cestování pro nový občanský průkaz, lidé by to k úředníkům měli mít blíž. Pilotní projekt ministerstvo vnitra vyzkouší v Chlumci nad Cidlinou a Skutči.

Pilotní projekt Ministerstva vnitra

Rozhovor s Pavlem Drahovzalem, místopředsedou Svazu měst a obcí.

Ochromený tendr na nemocnici v Náchodě

V pořadí už třetí výběrové řízení na přestavbu nemocnice v Náchodě je ohrožené. Soutěž na tuto strategickou stavbu Královéhradeckého kraje zastavil včerejší zásah policistů z protimafiánského útvaru na hejtmanství.

Cestování na silnici mezi Libercem a Turnovem komplikují stavební práce

Ve zhruba desetikilometrovém úseku mezi Libercem a Hodkovicemi probíhá výměna svodidel. Po zimní přestávce přijde na řadu silnice od Hodkovic do Turnova.

Pstruhům a lipanům hrozí v Česku vyhynutí

Desítky milionů stojí každý rok východočeské rybáře, aby v řekách a potocích udrželi vzácné druhy ryb. Za pár let můžou být díky tomu jejich revíry poslední v Česku, kde budou žít například kdysi běžní lipani. Jejich populace totiž za posledních deset let

Tragická srážka autobusu s autem u Kaplice

Osobní auto se čelně srazilo s autobusem, který vezl děti na školní výlet. Řidič felicie nehodu nepřežil, lehce se zranilo 11 dětí. Živý vstup Evy Šelepové.

Mezinárodní den neslyšících v Nemocnici Havlíčkův Brod

Nemocnice v Havlíčkově Brodě k dnešnímu Mezinárodnímu dni neslyšících připravila bezplatné konzultace a poradenství. Lidí s poruchami sluchu totiž přibývá a ti zdraví se zase s neslyšícími často ostýchají komunikovat.

Černilov strhne dům hrůzy

Skoro třicet let byl asi největší ostudou obce, teď konečně problémový dům z černilovské návsi zmizí. Peníze na jeho zbourání získala malá vesnice u Hradce Králové od Ministerstva pro místní rozvoj jako pomoc vyloučeným lokalitám.

Nová výstavba bytů na Šabatce v Praze

Dvě stě bytů a k nim dvě stě parkovacích míst má vzniknout na louce Šabatka v Praze-Komořanech. Místní zastupitelé už stavbu bytových domů schválili, ale starousedlíci se projektu bojí.

Evropské finále dětské dopravní soutěže

Projet na kole trasu plnou překážek, nebo si v praxi vyzkoušet znalosti z dopravních předpisů. Tak dnes vypadalo Evropské finále dětské dopravní soutěže v Ústí nad Labem.

Správa šumavského parku kompletně vyměňuje poválkové chodníky

Po nich se turisté dostanou do nejchráněnějších oblastí. Původní dřevěné stezky už byly ve špatném stavu. Nové jsou navíc širší a bezpečnější pro vozíčkáře.

Skončí v ústecké zoo chov slonů?

Chov slonů indických, který patří několik desetiletí k symbolům zoologické zahrady v Ústí nad Labem, je v ohrožení. Mladší ze dvou samic má zdravotní problémy, navíc k rozšíření sloního stáda je zapotřebí nový pavilon.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD