V Jihočeském kraji první týden funguje potravinová banka. Jižní Čechy byly posledním regionem v republice, kde potravinová banka chyběla. V Kadani chtějí udělat z městského parku lesopark. Chtějí zde méně sekat, potok nechat tak, aby se mohl rozvodnit, vybudovat mokřady aj. Projekt bude stát odhadem cca 10 milionů Kč.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Případ třiadvaceti obžalovaných libereckých zastupitelů se vrací na začátek

Odvolací soud zrušil tříměsíční podmínku, a případ znovu vrátil okresnímu soudu. Obžaloba všechny viní z nevýhodného prodeje dvou městských pozemků.

Předvolební speciál z Karlovarského kraje

Živý vstup Marka Štětiny.

Prezident Zeman v Pardubickém kraji

Druhým dnem pokračovala návštěva prezidenta Miloše Zemana po Pardubickém kraji. Tentokrát zamířil do odlehlých koutů regionu na pomezí Čech a Moravy, například do Poličky a Jevíčka.

Zmodernizovaná trať České Budějovice - Volary

Trať je z regionálních nejmodernější v Česku, rekonstrukce vyšla na jeden a půl miliardy.

Opravy silnic na Vysočině skončí se začátkem zimy

Na mnoha místech se stále pracuje. Dopravu tak i teď, po turistické sezoně, komplikují na hlavních tazích objízdné trasy a kolony.

Jednání zastupitelů na pražském Magistrátu

Živý vstup Antonína Šimůnka.

Okrskoví strážníci v Plzni

Do plzeňských ulic se vrací takzvaní okrskáři. Ti mají každé ráno vyrážet do terénu a dohlížet na pořádek, hlavně v okrajových částech města.

Zlomky z paláce v Hirošimě přivezli do Náchoda

Šest zlomků Průmyslového paláce v Hirošimě předali Japonci z tamní univerzity potomkům autora stavby architekta Jana Letzela a radnici v Náchodě.

Kadaň chce vytvořit lesopark

Vzniknout by měl na kraji města úpravou největšího městského parku. Město tam chce vedle in-line dráhy, cyklostezky znovu i potok, louky nebo mokřady. Úpravy by měly stát odhadem 10 milionů korun.

Fotbalový zápas Viktorie Plzeň s AS Řím

Živý vstup Lucie Pelanové.

Nový přístroj proti rakovině v Českých Budějovicích

V Jihočeském kraji se léčí přes šest tisíc onkologických pacientů. Právě jim, ale i dalším nemocným zkrátí cestu i čekací dobu na moderní vyšetření novinka v českobudějovické nemocnici.

Praktičtí lékaři se dohodli na kompromisu

Praktičtí lékaři příští týden neuzavřou své ordinace. S ministerstvem zdravotnictví se nakonec dohodli na růstu úhrad a dalších požadavcích.

Stovky kusů hořečků nahořklých vykvetly na na Trutnovsku

Stovky kusů velmi vzácných hořečků nahořklých vykvetly na louce u Velkého Vřešťova na Trutnovsku. Jde o jednu z mála tuzemských lokalit, kde tento kriticky ohrožený druh byliny ve větším množství ještě roste.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD