2 minuty

2. září 2016

Část: Hrad Krakovec získal novou – v Česku i Evropě jedinečnou střechu

Obsah dílu

Headlines — Změna ekosystému se vymkla kontrole — Rozhovor s hydrobiologem — Začíná hlavní letecká část cvičení Ample Strike 2016 — Živý vstup Vlastimla Weinera — Hradecké letiště prosperuje — Aujeszkyho choroba, lidově také pseudovzteklina — Rozloučení se slavnou gymnastkou a olympioničkou Věrou Čáslavskou — Výstava zakryje kašnu v Českých Budějovicích — Kralova vila v Prachaticích má statut památky — Správa šumavského parku chystá letecké monitorování lesů — Končí Letní Letná — Hrad Krakovec získal novou – v Česku i Evropě jedinečnou střechu — Karlovy Vary poprvé zpřístupní podzemní prostory Zámecké věže

Části dílu

00:03
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv.
    00:59
    Změna ekosystému se vymkla kontrole
    Změna ekosystému se vymkla kontrole
      Na Velkém Boleveckém rybníku v Plzni se včera topila žena. Zamotala se do šlahounů vodních rostlin a po marné snaze o vyproštění skončila pod hladinou. Rybník se potýká s vodním morem, který už postihl v podstatě celou jeho plochu.
      03:13
      Rozhovor s hydrobiologem
      Rozhovor s hydrobiologem
        Jindřich Duras živě ve studiu.
        08:14
        Začíná hlavní letecká část cvičení Ample Strike 2016
        Začíná hlavní letecká část cvičení Ample Strike 2016
          Na letiště do Náměště nad Oslavou se dnes začala slétat první letadla zahraničních armád. Začíná hlavní letecká část letošního největšího mezinárodního cvičení u nás nazvaného Ample Strike 2016. Zúčastní se ho 1500 vojáků.
          09:48
          Živý vstup Vlastimla Weinera
          Živý vstup Vlastimla Weinera
            A rušno je i na letišti v Hradci Králové, kde se o víkendu koná už tradiční, rovněž mezinárodní letecká přehlídka Czech International Air Fest.
            11:08
            Hradecké letiště prosperuje
            Hradecké letiště prosperuje
              Původně ryze vojenské letiště, které získalo město od státu, tak zřejmě definitivně překonalo krizi z 90. let
              12:37
              Aujeszkyho choroba, lidově také pseudovzteklina
              Aujeszkyho choroba, lidově také pseudovzteklina
                To je nevyléčitelné onemocnění zvířat, před kterým chovatele varovala radnice v Červeném Kostelci na Náchodsku - Státní veterinární správa to zpochybňuje.
                14:34
                Rozloučení se slavnou gymnastkou a olympioničkou Věrou Čáslavskou
                Rozloučení se slavnou gymnastkou a olympioničkou Věrou Čáslavskou
                  Bude se konat v pondělí v budově Národního divadla.
                  14:59
                  Výstava zakryje kašnu v Českých Budějovicích
                  Výstava zakryje kašnu v Českých Budějovicích
                    Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se montuje obří stěna: Od příští středy na tři týdny zcela zakryje dominantu náměstí - Samsonovu kašnu. Netradiční umělecký počin je součástí výstavy Vnímání, která má lidi přimět k tomu, aby nezapomí
                    17:19
                    Kralova vila v Prachaticích má statut památky
                    Kralova vila v Prachaticích má statut památky
                      Kralovu vilu v Prachaticích prohlásilo ministerstvo kultury za kulturní památku. Spolek, který se o chátrající vilu stará, slaví. Město Prachatice ale rozhodnutí nevítá a podá proti němu rozklad.
                      19:10
                      Správa šumavského parku chystá letecké monitorování lesů
                      Správa šumavského parku chystá letecké monitorování lesů
                        Na projektu se dohodl ministr životního prostředí Richard Brabec s bavorskou ministryní Ulrike Scharfovou. Na německé straně Šumavy už se tato metoda používá. A slouží ke sledování stavu lesa nebo monitoringu tetřeva.
                        20:24
                        Končí Letní Letná
                        Končí Letní Letná
                          Probíhal za velkého zájmu diváků - na poslední vystoupení tohoto víkendu zbývá posledních několik lístků.
                          21:53
                          Hrad Krakovec získal novou – v Česku i Evropě jedinečnou střechu
                          Hrad Krakovec získal novou – v Česku i Evropě jedinečnou střechu
                            Před deštěm a sněhem ho chrání travnatý koberec. Stál 3,5 milionu korun a dělníci ho stavěli necelý rok.
                            23:38
                            Karlovy Vary poprvé zpřístupní podzemní prostory Zámecké věže
                            Karlovy Vary poprvé zpřístupní podzemní prostory Zámecké věže
                              Oficiální prohlídka historických míst dosud nebyla možná. Jde o jedinou dochovanou stavbu po zakladateli města, králi Karlu IV.
                              Přehrát celé video
                              Události v regionech (Praha) - 5. září 2016
                              Stopáž26 minut
                              Další díl
                              5. září 2016

                              Přehled dílů

                              4906 přehratelných
                              Události v regionech (Praha) - 15. října
                              Stopáž26 minut

                              15. října

                              Poslední vysílání 15. 10. 2025 na ČT1
                              Události v regionech (Praha) - 14. října
                              Stopáž26 minut

                              14. října

                              Odklad opravy nádraží v Hradci Králové — Pokračování kauzy Dozimetr u soudu — Dozorce ve věznici údajně týral věřící — Trest pro dozorce za týrání vězeňkyně — Případ vraždy dvou prodavaček před soudem — V obcích u D1 přibývá úsekového měření — Nejrizikovější silniční úsek v Libereckém kraji — Kompenzace za zpožděné lety — Prezident na návštěvě Ústeckého kraje — Komplikace pro řidiče na Českokrumlovsku — Kvůli těžbě Sokolov těžko hledá místo pro rozvoj — Socha musí ze Svatojakubské lávky dolů — Problémy fotbalového Dynama s tréninky — Posvícení v Olešnici — Demolice rozhledy u Bernartic — Výluka vysílače Cheb – Zelená Hora

                              Poslední vysílání 15. 10. 2025 na ČT1
                              Události v regionech (Praha) - 13. října
                              Stopáž25 minut

                              13. října

                              Pátrání po původci znečištění řeky Doubravy — V kauze Dozimetr pokračuje hlavní líčení u Obvodního soudu pro Prahu 9 — Změny na dvou postech ve vedení hlavního města — Stížnost na větrný park u Velké Skrovnice — V Hředlích u Berouna otevřeli nový dům pro seniory — Záchrana Kozí dráhy — Spor o rekonstrukci můstku v Harrachově — Demolice bývalých kasáren v Parudibicích — Vodohospodářský kolos čístí píseckou kanalizaci — Světelná show v historických vodojemech v Brně na Žlutém kopci — Tři parky v Praze čeká obnova — Zachráněná vila Čerych — Vodní nádrž stavbou roku — 57. ročník dětského filmového festivalu v Ostrově

                              Poslední vysílání 14. 10. 2025 na ČT1
                              Události v regionech (Praha) - 10. října
                              Stopáž26 minut

                              10. října

                              Nárůst brutality u násilné kriminality — A agresivnější jsou i děti. Celková kriminalita dětí do sedmnácti let v posledních pěti letech stoupá. — Podle odborníků se každý čtvrtý člověk během života setká s psychickými potížemi - úzkostí, stresem nebo traumatem. — O nové vládě Andreje Babiše dnes jasno nebude. — Část Prahy se ocitla na čtvrt hodiny bez elektřiny. — V Ostravě vznikne továrna na rozvoj umělé inteligence. — Zatímco v Orlové na Karvinsku licitují o pronájem parkovacích míst v podzemních garážích, Karlovy Vary jdou ještě dál. — Bývalý vojenský lékař a pedagog čelí obžalobě ze znásilnění osmi žen, především vysokoškolských studentek. — Někdejší šéf českého fotbalu, podnikatel Miroslav Pelta, nastoupil k výkonu trestu do liberecké věznice. — Policisté, ochránci přírody i Inspekce životního prostředí prověřují výskyt i možný původ medvědů v Česku. — Přemnožení divočáci v Praze v blízkosti obytných domů - například na Barrandově, v Košířích a Jinonicích. — V Plzni plánují do budoucna zasypání většiny podchodů. — Přes čtyři stovky kontrolovaných vozidel a více než 130 přestupků. — Pardubice se připravují na dvoudenní víkendový dostihový festival s nedělní 135. Velkou pardubickou. — Už teď se návštěvníci Velké pardubické začínají sjíždět do města. A nejen pro ně je proto připravený program. — Zámek Jezeří na Mostecku získal dotaci na další obnovu. — 100 týmů, 300 rybářů a 138 hodin sportovního rybolovu.

                              Poslední vysílání 11. 10. 2025 na ČT1
                              Události v regionech (Praha) - 9. října
                              Stopáž26 minut

                              9. října

                              Úterní policejní honička v Libereckém kraji měla dohru za polskými hranicemi. — Požár bývalého hotelu ve Varnsdorfu — Písek řeší problémy se zastavením miliardového projektu spalovny odpadu. — Pobočky pošty v informačním centru — Opakovaná zemětřesení u Orlíku — Pes karlovarských strážníků vypátral zlodějku, která se snažila ukrýt ve sklepě. — Národní divadlo má nové dveřní zámky — Uzavření Svijanské arény v Liberci — Nová čtvrť v Plzni – Liticích musí kvůli výskytu radia filtrovat vodu ze společného vrtu — Obnova biodiverzity v Českém Švýcarsku — Výstavba výškových domů v Plzni — Renovace kopule Ottova pavilonu

                              Poslední vysílání 10. 10. 2025 na ČT1
                              Události v regionech (Praha) - 8. října
                              Stopáž25 minut

                              8. října

                              V tunelech na D8 až 100 km/h — Až pětinu nehod v Plzeňském kraji zaviní nepozorní řidiči — Řidiči formule, který se v září proháněl po dálnici D4, hrozí pokuta až deset tisíc korun, zákaz řízení na rok a půl a šest bodů. — Začala kompletní přestavba stanice metra Flora. — Na pražském magistrátu probíhá jednání pirátského klubu zastupitelů. — Popelář se postavil agresorovi na zastávce MHD — Založení městské policie v Chrasti — V případu otravy ryb v řece Odře padla první pravomocná pokuta. — Svitavy začnou s napouštěním rybníka Rosnička. — Opatření při výskytu afrického moru prasat — Financování nepedagogických pracovníků — Památný den sokolstva — Kontrola závodiště před Velkou pardubickou — Nedostatek pokrývačů na trhu práce — Základy středověké vrátnice pro klíčníky objevili archeologové na hradě Švihov. — Vrcholí sklizeň zelí.

                              Poslední vysílání 9. 10. 2025 na ČT1
                              Události v regionech (Praha) - 7. října
                              Stopáž26 minut

                              7. října

                              Odbory proti úhradové vyhlášce — S ochlazením nastupuje sezona respiračních onemocnění. — Proti chřipce se mohli lidé poprvé o víkendu nechat očkovat ve vybraných lékárnách v Praze, v Brně a Ostravě. — Severní Rokycansko se nově napojí na dálnici D5. Oproti původnímu plánu téměř o půl roku dřív. — Řidič kradeného vozu na okraji Liberce naboural šest aut. — Zdrogovaný muž se propadl střechou kostela v obci Pasečnice na Domažlicku. — KRNAP zabránil další výstavbě v Krkonoších — ČIŽP kontroluje stavbu stezky do lesů — Královéhradečtí hasiči zasahovali ve Vítězné na Trutnovsku, kde se začalo přehřívat uhlí v uhelně bytového domu. — Test protipožární ochrany v tunelech na D8 — Další pokus o rozšíření těžby v jednom z jihočeských nalezišť vltavínů. — První pomoc na zápasech nižších soutěží — V Berouně právě začíná 43. ročník festivalu Talichův Beroun. — Z těžební jámy přírodní skvost. Hnědouhelný Lom ČSA na Mostecku je novou národní přírodní památkou. — Díky rekordní úrodě jsou plné moštárny — Vrcholí sběr kaštanů

                              Poslední vysílání 8. 10. 2025 na ČT1
                              Události v regionech (Praha) - 6. října
                              Stopáž26 minut

                              6. října

                              Česko má za sebou sněmovní volby a už se rozběhla i povolební jednání o vytvoření příští vlády. Vedou je lídři vítězného hnutí ANO, SPD a Motoristů. — Povolební jednání — Jak to bývá, celostátní volby byly někde spojené s hlasováním v místních referendech a bylo to tak ve 40 městech a obcích. — Místní referendum v Praze 1 k omezení nebo zákazu elektrokoloběžek — Po první části dálnice v Česku se legálně smí jezdit 150km rychlostí — Noční práce na dálnici D10 a Pražském okruhu — Trest 18 let vězení za vraždu prostitutky dostal u Krajského soudu v Hradci Králové 26letý Tomáš Suchánek. — Falešní bankéři před soudem — V lázeňském centru Karlových Varů dnes stavbaři začali s rozsáhlou opravou Lázeňského mostu. — Chybějící spoje nahrazuje obecní taxi — V Soběticích na Klatovsku sjel starší řidič do rybníka. — Autoškola třetího věku — Los Emil se dostal na západ Šumavy, kde ho spatřili první turisté

                              Poslední vysílání 7. 10. 2025 na ČT1
                              Události v regionech (Praha) - 3. října
                              Stopáž25 minut

                              3. října

                              Od 14. hodiny lidé rozhodují o budoucím složení Poslanecké sněmovny. — Voliči vybírají ze čtyř a půl tisíce kandidátů a celkem 26 uskupení. Volební místnosti jsou dnes otevřené do 22 hodin. — Přenosné volební urny — K místům, kde je dlouhodobě nízká volební účast, patří například Ústecký kraj, respektive hlavně Mostecko. — Nejvýš položený volební okrsek má šumavská Kvilda. — Voliči můžou mít i nadále problémy s prokazováním totožnosti pomocí eDokladů. — Nejstarší dřevěná volební urna — Skončil druhý týden hlavního líčení v kauze Dozimetr. — Německo si dnes připomíná 35 let od znovusjednocení západní a východní části země. — Po 13 měsících od požáru bazénu v Českém Krumlově začne jeho demolice. — Nácvik záchrany paraglidistů — Několik desítek závodníků všech věkových kategorií se včera vydalo ulicemi Tábora. — Nová expozice muzea v České Lípě — Přestavba bývalé roty na Čerchově u Domažlic je hotová. — Zvířata ze safari se vrací do zimovišť

                              Poslední vysílání 4. 10. 2025 na ČT1
                              Události v regionech (Praha) - 2. října
                              Stopáž26 minut

                              2. října

                              Skoro o deset nehod na tuzemských železničních přejezdech víc než vloni. — A teď k výlukám na železnici mezi Českými Budějovicemi a rakouským Lincem. — Druhou část metra D má opět stavět sdružení vedené firmou Subterra. Pražský dopravní podnik tak rozhodl v zakázce zhruba za 30 miliard korun. — Podnikatel Maroš Jančovič, který je obžalovaný v kauze Dozimetr, dnes u soudu vinu odmítl. — Už zítra ve 14 hodin se v Česku otevřou volební místnosti a lidé začnou vybírat nové poslance. — Netradiční volební místnosti — Havlíčkův Brod zbourá dům v rušné křižovatce — Už čtvrtým rokem je pro auta uzavřený most v Šemnici na Karlovarsku. — Dopravní problémy přináší uzavírka hlavního silničního tahu mezi Chrudimí a Heřmanovým Městcem. — S příchodem podzimu se na silnicích opět častěji vyskytuje lesní zvěř. — Robotické operace v kladenské nemocnici — Policie hledá dva muže, kteří cestovali taxíkem po pražském Jižním Městě. — Zatímco na některých místech mají houbaři v lesích stále co sbírat, jinde ráno řidiči škrábali z aut námrazu. — Návštěvníci Šumavy stále častěji rozdělávají ohniště v nejchráněnějších oblastech parku — Filmový festival Finále Plzeň zná své letošní vítěze.

                              Poslední vysílání 3. 10. 2025 na ČT1