Starostové obcí z okolí Letiště Václava Havla v Praze požadují, aby jejich obce spojila nová cyklostezka. Mělo by jí kolem svého areálu postavit letiště, které souhlasí a již připravuje první etapu stezky. V Pardubicích se koná Dětská univerzita. Děti si mj. vyzkouší práci v laboratořích Chemicko-technologické fakulty.

Obsah dílu

HEADLINES

Přehled zpráv.

Země živitelka

Živý vstup Lucie Pelanové.

Krize živočišné výroby

Agrosalon Země Živitelka otevřel i téma krize v živočišné výrobě. Chovatelé krav a prasat dlouhodobě prodávají maso a mléko pod cenou, hrozí jim zavírání chovů.

Lanovka v Ústí nad Labem je stále ztrátová

Lanovka v Ústí nad Labem. Pro krajské město je to turistická atrakce. Každý rok se s ní sveze téměř 200 tisíc lidí. Její provoz ale musí magistrát dotovat. Teď hledá způsob, jak ztrátu snížit.

Spor o výstavbu Paláce Stromovka

Spor o výstavbu nákupního centra Palác Stromovka v Praze 7 je u konce. Vedení městské části se domluvilo s developery na nové podobě projektu.

Merkelová v Praze

Po příletu zamířila na Úřad vlády. S premiérem Sobotkou řešila vzájemné vztahy a situaci na kontinentě. Dotkli se i tématu napojení Česka na vysokorychlostní železniční trať v západní Evropě.

Kolik budoucích pacientů je na Pardubicku?

Češi méně kouří a více si hlídají hladinu cholesterolu. Zato ale výrazně tloustnou. Infarktů a mozkových mrtvic proto neubývá. Jak je na tom Pardubicko zjistí podzimní studie.

Nový školní rok v nových nebo v nově opravených budovách

Ve školách Vysočiny vrcholí přípravy na začátek nového školního roku. Někde se ale stavební práce protáhnou a studenti se budou muset učit v náhradních prostorách.

Signál v Brdech

Je to téměř rok, kdy se turistům otevřela chráněná krajinná oblast Brdských lesů, a tím i nedotčená příroda bývalého vojenského prostoru.

Výživový doplněk pro včely

Vědci z Biologického centra Akademie věd v Českých Budějovicích přišli se zajímavým objevem. Vyvíjí potravní doplněk z řasy chlorelly, který má prodloužit život včel.

Jihlava vítá olympijského vítěze

Redaktor Radovan Daněk sleduje přivítání zlatého olympionika Lukáše Krpálka v rodné Jihlavě.

Okolo Letiště Václava Havla v Praze povede nová cyklostezka

Má propojit obce Kněževes, Hostivice, tamní vyhlídková místa a v budoucnosti také další cyklostezky v okolí. Letiště i okolní obce si od toho slibují větší zájem turistů o tuto oblast.

Zdravá jídla ve školních jídelnách

Pohanka, jáhly, nebo tofu. Pokrmy z těchto surovin se pomalu dostávají i do menu školních jídelen. V Česku je propaguje iniciativa Skutečně zdravá škola. Vařit zdravá jídla se naposledy učil i personál školky ve Varnsdorfu.

Opožděné otevření Galerie moderního umění v Hradci Králové.

Původně se mluvilo o červnu, pak o září, teď o listopadu.

Poklad století

Východočeské muzeum v Pardubicích představí poklad století, archeologové ze země vyzvedávají mince z dob Boleslava II.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD