„Lymská borelióza je na postupu – jen v Plzeňském kraji už od nakažených klíšťat onemocnělo za stejnou dobu třikrát více lidí, než loni, to je 60 oproti 21. Nejhorší je situace na Klatovsku a v okolí Plzně. Lidé žijící v blízkosti autodromu v Mostě se spojili a vyžadují od hygieny další kontroly hluku. Podali dokonce trestní oznámení kvůli extrémnímu rámusu, především z motorek. A v Plasech se chystá národní sjezd historických kluzáků.“

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Na Orlíku a Slapech vznikne 16 ploch určených pouze pro plavce

Tam nebudou smět vjíždět motorová plavidla. Ta se budou muset navíc v blízkosti těchto míst pohybovat rychlostí maximálně deset kilometrů v hodině.

Nová generace železničních přejezdů

SŽDC testuje novou generaci ineligentních železničních přejezdů. V budoucnu budou předávat informace o uvízlém vozidle přímo strojvedoucímu.

Čelákovice dál hledají viníka úniku nebezpečné látky

Ta tam před třemi měsíci poškodila desítky aut a oken domů.

Kritiku odpůrců komunismu vyvolává socha pohraničníka se psem

Na vrcholu Dyleň na česko-německé hranici nedaleko Chebu. Z městského depozitáře ji tam nechal přepravit Klub českého pohraničí.

Do psychiatrické léčebny v Bohnicích míří kontrolní tým

Posílá ho tam ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Mostecký autodrom vadí lidem v okolí

Na hluk ze závodní dráhy si opakovaně stěžovali na městě i policii. Podali i trestní oznámení kvůli poškozování zdraví. Autodrom ted´ čeká na výsledky hlukové studie.

Aktivita klíšťat je letos nadprůměrná

Hygienici v Česku evidují nejvíc nakažených klíšťovou encefalitidou za uplynulých deset let. V Plzni radikálně vzrostl i počet onemocnění lymskou boreliózou.

Děti z tábora u Hodic měly salmonelu

Hygienici přesně neví jestli z jídla, nebo pití.

Termální lázně v Chrastavě mají bezmála čtvrt roku nového majitele

Dvojice libereckých podnikatelů lázně koupila v dražbě. Jedná se o zkrachovalý evropský dotační projekt, který se krátce po otevření ocitl v insolvenci.

Lidé zatím nevyslyšeli výzvy obchodníků a nepředzásobují se uhlím

Na podzim se tak opět očekávají dlouhé čekací lhůty a pořadníky – jako loni. V Česku se díky dotacím výrazně zvedl počet kotlů spalujících jeden konkrétní druh uhlí.

Pražané kompostují na svých zahradách

Některé městské části pořídily plastové kompostery, které obyvatelům bezplatně zapůjčují.

Setkání sochařů v Hořicích

V Hořicích v Podkrkonoší finišuje sochařské sympozium. Umělci tvoří z pískovce díla na volné téma, která doplní tamní unikátní sbírku moderního světového sochařství.

V Plasích na Plzeňsku se konal národní slet historických kluzáků

Majitelé větroňů z celého Česka přivezli i historické unikáty, které se vyráběly naposled v padesátých letech minulého století. A dnes je provozuschopných jen několik kusů na světě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD