Plzeňský kraj chce do svých nemocnic přilákat zdravotní sestry z Ukrajiny. Příchozí sestry finančně podpoří a zřídí pro ně i ubytovnu. Prezident Miloš Zeman zahájil návštěvu ve středních Čechách. Mj. zavítá do Vlašimi, kde se sejde s vedením města a poté i s místními obyvateli.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Ministerstvo vnitra žaluje obec Dašice

Důvodem je údajné porušení zákona při prodeji bytového domu. Město ale pochybení odmítá a naopak tvrdí, že resort překračuje své pravomoci, když mu chce mluvit do jeho záležitostí.

Plzeňský kraj chce do svých nemocnic přilákat zdravotní sestry a lékaře ze zemí východní Evropy.

Chystá v Česku ojedinělý projekt, v němž spolupracuje s ukrajinskou zdravotnickou školou. Příchozí sestry finančně podpoří a zřídí pro ně i ubytovnu.

Jednání pražských zastupitelů z ANO

Bavili se o programových požadavcích kolegů z Trojkoalice - tedy lidovců, zelených a starostů. Ti podmiňují obnovu pražské koalice splněním pěti programových požadavků.

Výluka mezi Hradcem Králové a Jaroměří

Lidé, kteří cestují mezi Hradcem Králové a Jaroměří po železnici se ode dneška musí připravit na komplikace. Kvůli rekonstrukci trati tam začala největší výluka v kraji za posledních dvacet let. Potrvá až do 2. srpna.

Oprava mostu v Českých Budějovicích

Částečná uzavírka mostu na městském okruhu komplikuje dopravu - zejména v dopravních špičkách ucpává okolní tahy.

Prezident Zeman ve Středočeském kraji

Dopoledne se setkal na krajském úřadě se starosty některých měst a obcí a zhruba před hodinou skončila jeho debata s obyvateli Vlašimi.

Někdejší největší skautské základně v Česku svitla naděje.

Takzvaná Prknovka se draží v rámci konkurzu po zkrachovalé Cestovní kanceláři mládeže. Zatím ji ale nikdo nekoupil.

Města a obce ruší veřejné telefonní stanice.

Měly fungovaly pro případ požárů nebo živelních katastrof. Do teď za jejich provoz radnice nemusely platit nic, nově jim operátor začal účtovat nájem a to se jim nelíbí.

V Ústeckém kraji dospělí rehabilitují s robotem

Dospělým pacientů s poškozením mozku nebo míchy začal v Ústeckém kraji pomáhat robot. V Česku jich je osm, tenhle se ale jako jediný umí přizpůsobit pohybu pánve. Denně s rehabilitací může pomoct až 8 pacientům.

Postav si své auto - projekt, který má nalákat studenty k technickým oborům,

Ze stavebnice studenti vyrobí auto do běžného provozu.

Mufloni v Thomayerově nemocnici

Stádo muflonů, které žije v areálu Thomayerovy nemocnice v Praze, je zase početnější. Před třemi týdny se rozrostlo nejméně o dvacet mladých zvířat.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD