Termální lázně v Chrastavě jdou již počtvrté do dražby. V 1. kole dražby byla cena cca 60 mil. Kč, teď není ani poloviční. Středočeské vodárny zahájily deratizaci kvůli přemnoženým potkanům. Díky posledním dvěma teplým zimám se přemnožili především na Kladensku, Rakovnicku, Mělnicku a v oblasti Praha- západ.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Soud potvrdil, že se na severozápadě Čech manipulovalo při rozdělování evropských dotací

Úředníci pomáhali privilegovaným projektům peníze získat. Podle zatím nepravomocného rozsudku dostali tři lidé podmíněné tresty. Bývalý ředitel dotačního úřadu Petr Kušníř pak má ve vězení strávit sedm let.

Privilegované projekty byly označeny tečkami.

Úředníci jim měli pomíhat dotace získat. Kdo tečky maloval, ale soud nezjistil.

Živě ke kauzám na severu Čech

Jan Kvapil, předseda sdružení Stop tunelům

Policie obvinila strojvedoucího vlaku, který v pondělí na přejezdu v Golčově jeníkově zabil dva lidi.

Drážní inspekce mezi tím prověřuje i případné další pochybení zaměstnanců stavební firmy.

Termální lázně v Chrastavě se dnes konečně na čtvrtý pokus podařilo vydražit.

Cena klesla na polovinu. Společnost Dům pohody, která lázně vlastnila, skončila v insolvenci. Věřitelům dluží přes dvě stě dvacet milionů korun.

Vojáci posílí policii

V České republice platí první stupeň ohrožení terorismem. Vláda povolala jako posily 550 vojáků z různých útvarů.

Jindřichohradecká úzkokolejka začne přepravovat i vozíčkáře.

Na úpravu vagonů, pořízení nájezdů a plošin čekali dvě desítky let. Na nerovné podmínky pro cestující si opakovaně stěžovali. S protesty uspěli. Provozovatelé úzkokolejky pořídili nájezdy do vagonů, podle amerického kosmického patentu.

Starostka pomohla

Starostka Týniště nad Orlicí pomohla Policii a současně svému příteli. Policii doporučila pro novou služebnu dům svého druha.

Ve středních Čechách se přemnožili potkani.

Ve větším množství než je obvyklé se objevují na Mělnicku, Kladensku i v okrese Praha-západ. Mohou za to teplé zimy a dostatek potravy. Pravidelná deratizace kanalizační sítě v proto začala v této oblasti o měsíc dřív.

Na Šumavě se loví nejvíc jelení zvěře za posledních deset let

Kvůli mírným zimám tady populace jelena vzrostla. A v řadě oblastí způsobuje škody na mladých stromech. Ministerstvo zemědělství dokonce prodloužilo termín pro odstřel mladých kusů.

Sporná reklama z hradeckých trolejbusů zmizí definitivně

Východočeské muzeum Pardubice stahuje spornou reklamu z hradeckých trolejbusů, odmítlo přistoupit na podmínky dopravního podniku.

Mobilní radnice v Praze

Výměna občanského průkazu nebo změna trvalého bydliště. Příklady úkonů, kvůli kterým v Praze 12 senioři nemusí chodit na úřad.

Převaděče z Maďarska poslal soud na osmnáct měsíců do vězení

V jejich kamionu vloni objevila policie na dálnici D5 u Ostrova u stříbra sedmdesát šest běženců z Pákistánu a Afghánistánu. Zoltánu Kapineczovi a Menyhértu Sásovi hrozilo až pět let vězení.

První pacient v Česku má domácí hemodialýzu

Lidem s poškozenými ledvinami pomáhá s čištěním krve. Významně sníženou funkci ledvin má každý desátý Čech, nejčastěji je to kvůli cukrovce a vysokému tlaku.

Unikátní velikonoční atrakce

Unikátní velikonoční stezku připravila pro své obyvatele a návštěvníky Hluboká nad Vltavou. Vede po stopách obřích a rekordně těžkých kraslic. Jsou metr vysoké, betonové a ozdobené profesionálními i amatérskými výtvarníky a dětmi.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD