Areál vědeckotechnického parku v Jihlavě je od jara opuštěný a chátrá. Ministerstvo průmyslu nyní zjišťuje, zda provozovatel areálu neporušil podmínky dotace. Mostecká opozice má výhrady k připravovanému rozpočtu. Vadí jí především stovky milionů korun, které chce Most poslat do městských společností, kde sedí lidé jmenovaní v rozporu se zákonem.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Rozpočet hlavního města

Pražští zastupitelé schválili rozpočet metropole na příští rok. Největší investice – téměř 9 miliard korun - půjdou na dopravu, rozvoj města a infrastrukturu. Diskuze o rozpočtu trvala přes šest hodin.

Obce v Libereckém kraji odmítají dát část svého území Polsku.

Dnes to jasně řekli náměstkyni ministra vnitra, které přijela se starosty jednat do Chrastavy. Právě Chrastava nedávno přibyla na seznamu území, kterých se vyrovnání s Polskem týká.

Obce dostanou víc peněz z DPH, ale přijdou o daně od podnikatelů

Takové jsou změny, které včera schválila sněmovna. A na venkově budí velké rozpaky. Pro řadu obcí to totiž znamená, že z přerozdělených daní dostanou od roku 2017 ještě méně peněz než letos.

Korupce soudců

Bývalí soudci z Litoměřic potrestaní za úplatky a ovlivňování kauz.

Případný rozpad Schengenu - dopady v pohraničí

Lidé v pohraničí využívají otevřených hranic. Do sousedních států jezdí za prací. Co by pro obyvatele znamenalo případné uzavření hranic?

Radnice řeší podvody

Radnice v Dobrušce musí zaháji nová správní řízení u aut z ciziny, která bývalý úředník nezákonně legalizoval.

Vědeckotechnický park v Jihlavě chátrá bez využití

Zakladatelská společnost je od minulého týdne v konkurzu. Ministerstvo průmyslu teď prostřednictvím finančního úřadu zjišťuje, jestli nedošlo k porušení dotačních podmínek

Starosta a zastupitelé bez trestu

Starosta Jaroměře Jiří Klepsa ani deset současných i bývalých zastupitelů nebude za nevýhodný prodej městské restaurace potrestáno. Rozhodl Nejvyšší soud.

Most má schválený rozpočet

Most bude v příštím roce hospodařit se zhruba jednou miliardou. Rozpočet se schodkem 32 milionů korun dnes schválili zastupitelé. Opozice byla proti.

Blížící se Vánoce zaměstnávají také Českou obchodní inspekci.

Její pracovníci v roli běžných zákazníků přicházejí na vánoční trhy.

Oprava mostu v Berouně

Beroun čeká v příštím roce oprava mostu do čtvrti Zavadilka. Uzavírka by měla trvat zhuba rok a způsobí problémy zejména přilehlým obcím.

V Severočeském muzeu v Liberci mohou návštěvníci obdivovat originální kousky českých kutilů.

Zahradní sekačky, pračky, motorky, gramofony - to všechno dokázali za socialismu zruční kutilové doslova doma na koleně vyrobit.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD