Sušická nemocnice musela kvůli nedostatku lékařů uzavřít internu. Nemocnici má teď převzít nový provozovatel. Dosud ji provozovala společnost založená městem. Hrádek nad Nisou se rozhodl koupit bývalou textilku poblíž centra. Město zatím neví, jak objekt využije, má však jistotu, že neskončí v rukou spekulantů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Ruští investoři pronikají do některých jihočeských podniků

Investují do jejich rozvoje a vytvářejí nová pracovní místa. Radnice příchod silných investorů vítají, protože se v podnicích podařilo zachovat výrobu. Žádná rizika s tím spojená nevidí.

Sportovně-rekreační areál Středočeského kraje u Bělé pod Bezdězem čeká kolaudace.

Projekt spojený s úplatkářskou aférou bývalého hejtmana Davida Ratha chce kraj otevřít se zpožděním čtyř let příští rok na jaře. Přeměna bývalého vojenského prostoru stála už 300 milionů korun.

Sušická nemocnice dočasně uzavřela celé interní oddělení

Chybí mu totiž lékaři. Pacienty teď vozí záchranná služba do okolních nemocnic. Ty se ale začínají plnit. Situaci má teď vyřešit nový provozovatel. Ten převezme v listopadu.

Město Kralupy nad Vltavou chce zbourat bývalý hotel Praha v centru města.

Překáží totiž v rekonstrukci náměstí. Demolice stavby ze 30. let se ale nelíbí místním obyvatelům - pod peticí za záchranu historické budovy je téměř tisíc podpisů.

Při výbuchu v kralupské chemičce se dnes zranili dva lidé.

S popálením obličeje a zraněním ruky skončili v nemocnici. K požáru a následnému výbuchu došlo při opravě kotle.

Obce mají šanci získat státní pozemky

Jen V Plzeňském kraji jde o více než tisíc pozemků. Vlastní je Státní statek Jeneč v likvidaci. Bezúplatný převod pozemků na obce už scvhálila vláda.

Na železniční trati Liberec – Stará Paka finišují práce.

Vlaky tady nejezdí už čtvrt roku. Výluka měla skončit 12. října, nakonec se o týden prodlouží. Rekonstrukce zastaralé trati, kterou z velké části zaplatí Evropská unie, byla nezbytná.

Městská společnost Čistá Plzeň ani po měsíci provozu nefunguje správně.

Popelnice jsou na některých místech přeplněné a obyvatelé stále nevědí, který je jejich svozový den. Problém dnes provázela i dlouhá debata na jednání zastupitelstva.

Příhraniční Hrádek kupuje starou továrnu, chce areál oživit podle svých představ

Mnohé ambiciózní privátní projekty totiž skončily neslavně. Investoři areály opustili a ty chátrají

Nové vývojové centrum O2 v Pardubicích nabízí práci studentům

Desítky pracovních míst nabízí nové vývojové centrum firmy O2, které vzniká v Pardubicích. Odborníky na informační technologie firma hledá mezi mladými lidmi a sází na spolupráci s místními univerzitami.

Replika komunistického tábora v Jáchymově

Stavba za evropské peníze má připomínat místo, kde dobývaly uran tisíce politických vězňů. Naučná stezka je přístupná celoročně.

Galileo: den otevřených dveří

Podívat se do centrály globálního družicového navigačního systému GALILEO - takovou možnost teď bude mít veřejnost v rámci dne otevřených dveří. Instituce sídlící v pražských Holešovicích je jediná evropská agentura řízená z České republiky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD